اخبار مهم
Home / فرهنگی / گران‌فروشی بلیط در پردیس‌های سینمایی تهران +سند
367671_348.jpg

گران‌فروشی بلیط در پردیس‌های سینمایی تهران +سند

روزنامه سینما: در حالی که شورای صنفی نمایش قیمت بلیت سینماهای مدرن را در روزهای عادی ۸ هزار تومان و در پنجشنبه و جمعه ها ۱۰ هزارتومان اعلام کرد که با پایان تعطیلات نوروزی همچنان برخی از پردیس های سینمایی اقدام به فروش بلیت‌های ۱۰ هزار تومانی در روزهای وسط هفته می‌کنند. پردیس سینمایی آزادی و کوروش از جمله این سینماها هستند.
اواخر سال ۹۴ بحث افزایش قیمت بلیت سالن های سینمایی در حالی مطرح شد که برخی از سینماگران مخالف این موضوع بودند و سینماداران هم موافق این طرح بودند. اما بعد از بحث هایی که در خصوص افزایش قیمت بلیت سالن های سینمایی در سال جدید مطرح شد بالاخره سخنگوی شورای صنفی نمایش در روزهای پایانی اسفندماه سال گذشته قیمت بلیت سینماها در تهران را برای چهار گروه از مجموعه سینماها اعلام کرد. بر این اساس قیمت بلیت سینماها در تهران برای ۴ گروه مشخص شد:
سینماهای مدرن: روزهای پنج شنبه و جمعه ۱۰ هزارتومان/ سایر روزها ۸ هزار تومان/ سه شنبه‌ها ۵ هزار تومان
سینماهای ممتاز: روزهای پنج شنبه و جمعه ۷ هزار تومان/ سایر روزها ۶ هزار تومان/ سه شنبه ها ۴ هزار تومان
سینماهای درجه یک: روزهای پنج شنبه و جمعه ۶ هزار تومان/ سایر روزها ۵ هزار تومان/ سه شنبه ها ۳ هزار تومان
سینماهای درجه دو: روزهای پنج شنبه و جمعه ۵ هزار تومان/ سایر روزها ۴ هزار تومان/ سه شنبه ها ۲۵۰۰ تومان
اما با اتمام تعطیلات نوروزی برخی از سینماهای مدرن که پردیس های سینمایی جزو این دسته به حساب می آیند، همچنان تغییری در قیمت خود به وجود نیاودند. به طور مثال پردیس آزادی و کوروش، همچنان در روزهای وسط هفته بلیت های ۱۰ هزارتومانی را برای مخاطبان عرضه می کنند و حتی بر روی سامانه سینما تیکت هم قیمت بلیت این دو پردیس سینمایی ۱۰ هزار تومان درج شده است. در حالی که پردیس‌های ملت، چارسو و اریکه ایرانیان فقط در روزهای تعطیل بلیت ده هزار تومانی می‌فروشند.
در ارتباط با همین موضوع به سراغ غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش رفتیم و علت این موضوع را جویا شدیم. غلامرضا فرجی به آی سینما می‌گوید که به فراخور مخاطب و موقعیت برخی سینماهای مدرن، آنها می توانند در بازه ۸ تا ۱۰ هزار تومان اقدام به فروش بلیت کنند. البته فرجی در پایان خاطر نشان کرد که این موضوع را پیگیری خواهد کرد.
به نظر می رسد ادامه روند فروش بلیت های ۱۰ هزار تومانی در روزهای وسط هفته در پردیس های کوروش و آزادی می تواند تخلف محسوب شود و مدیران این دو پردیس که ترجیح دادند در پاسخ به پرسش آی سینما سکوت کنند، در ادامه پاسخگوی این اقدام خود باشند. 

می فایل