اخبار مهم
Home / فرهنگی / کتاب «غرش رعد» رونمایی شد+عکس
350923_450.jpg

کتاب «غرش رعد» رونمایی شد+عکس

سرویس فرهنگی vs666؛ به گزارش روابط عمومی انتشارات «عماد vs666»: مراسم رونمایی از کتاب «غرش رعد» به همراه تجلیل از امیر سرتیپ خلبان عبدالحمید نجفی راوی این کتاب، شنبه ۱۷ بهمن برگزار می‌شود.

امیرسرتیپ خلبان عبدالحمید نجفی از خلبانانِ نیروی هوایی در زمان دفاع مقدس بود. وی بعد از آموزش‌های مقدماتی پرواز، برای طی دوره‌های تخصصی به ایالات متحده اعزام شد. پس از بازگشت به کشور نیز دوره‌های تخصصی جنگندۀ اف-۵ را طی کرد. خلبان نجفی سابقۀ صدها ساعت پرواز جنگیِ برون مرزی را در کارنامۀ خود دارد.

خلبان نجفی از جملۀ خلبانانی است که از رهگیریِ هواپیمایِ حامل امام خمینی در ۱۲ بهمن ۱۳۵۷ تمرد کرد. وی پیش از آن نیز از بمبارانِ مردمی که در آستانۀ انقلاب به خیابان‌ها ریخته و خواستار سرنگونی رژیم پلهوی بودند سرپیچی کرده بود. بعدها در دوران دفاع مقدس در قامت خلبانِ نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به پاسداری از آسمان میهن پرداخت.

کتاب «غرش رعد» زندگینامۀ پر فراز و نشیب خلبان نجفی است. از زمانی که در کودکی و پشت نیمکت، حروف الفبای فارسی را مرور می‌کرد تا زمانی که هواپیمای مجروح و خستۀ خود را بدون چرخ در یک زمین کشاورزی فرود آورد. این کتاب که اولین چاپ آن در سال جاری راهی بازار نشر شده با استقبال شدید مخاطبان مواجه شده است.

در این مراسم که با همکاری انتشارات «عماد vs666»، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و نیروی هوایی در فرهنگ‌سرای امام(ره) برگزار می‌شود، از رشادت‌ها و فداکاری‌های این خلبان بازنشستۀ نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز تجلیل به عمل خواهد آمد.

لازم به ذکر است این مراسم در آستانۀ روز نیروی هوایی ساعت ۱۵ شنبه ۱۷ بهمن با حضور چهره های سرشناس فرهنگی-ادبی و نظامی در فرهنگ‌سرای امام(ره) واقع در خیابان شهید باهنر(نیاوران)، نرسیده به سه راه یاسر، فرهنگ‌سرای امام(ره) برگزار می‌شود.

حضور عموم علاقه‌مندان در این مراسم آزاد است.

می فایل