اخبار مهم
Home / فرهنگی / کارگردان «ایرانگرد»:پایم خوب شود به طبیعت برمی‌گردم
371018_454.jpg

کارگردان «ایرانگرد»:پایم خوب شود به طبیعت برمی‌گردم

خبرگزاری مهر: جواد قارایی کارگردان مستند «ایرانگرد» که هنگام ضبط بخش هایی از سومین سری این مستند در منطقه زاگرس دچار حادثه شد گفت: قرار بود در یکی از روستاهای دور افتاده در عمق کوه های زاگرس تصویربرداری داشته باشیم. رفتن به این منطقه صعب العبور بسیار دشوار بود و ما بعد از ۳ روز پیاده روی به این محل رسیده بودیم.

وی افزود: رسیدن ما همزمان شد با روزهای بارانی و سردی که سیل خرابی هایی را به سد دز وارد کرده بود. در اواسط سفر زانوی من آسیب دید اما در شرایطی نبودیم که بتوانم کاری کنم چون در روستایی که ما بودیم هیچ محل بهداشتی و درمانی وجود نداشت و در آن شرایط آب و هوایی سخت امکان دسترسی به هلی کوپتر هم از ما سلب شده بود.

قارایی با اشاره به اینکه بارش باران در حدی بود که به اهالی آن روستا خسارت های فراوانی وارد شد، بیان کرد: یکی از زنان باردار جانش را از دست داد و ۲۶ گوسفند یک دامدار هم تلف شدند. ما جسته و گریخته به کارمان ادامه دادیم و من خودم موقتا به پایم آتل بستم اما روز شانزدهم درد پایم شدید شد و خارج از حد تحمل بود به همین دلیل از فرمانداری دزفول درخواست کردیم هلی کوپتر بفرستند و آنها با ما همکاری خیلی خوبی داشتند.

این کارگردان با اشاره به اینکه دو ماه قبل از این حادثه در کویر لوت انگشت پایش شکسته بود، گفت: چند روزی است که به تهران منتقل شدم و قرار است نتیجه آزمایش های MRI را در اختیار پزشکم قرار دهم تا اگر لازم شد عمل جراحی روی زانویم انجام شود. به دلیل این ماجراها کار تصویربرداری متوقف شد و دوستان من در این گروه به دکوپاژ قسمت های بعدی، نریشن، پژوهش و تدوین مشغول هستند.

وی بیان کرد: ایران روح و جان من است. تا زنده ام در راه خدمت به ایران و ایرانی از دل و جان مایه خواهم گذاشت و آتش عشق به ایران و ایرانی هر روز در دلم پر فروغ تر می شود و در این راه با تمام وجود تلاش خواهم کرد. با افتخار همچو فرزند به مادرش عشقی به وطن در دل دارم که بیکران است و خالص. همواره به یاد هموطنانی هستم که برای ایران و ایرانی از جان عزیز خود گذشتند تا امثال جواد قارایی در ایران با آرامش و لذت قدم بزنند و زندگی کنند.

قارایی در پایان با تاکید بر اینکه چنین اتفاق هایی را در حرفه خود طبیعی می داند، گفت: از خداوند برای ایران و ایرانی سعادت، سلامت و موفقیت خواهانم و برای شروع کار با تمام توان و عشق از حالا دورخیز کرده ام. به امید حق پس از بهبودی به سرعت به دامان طبیعت بازخواهم گشت.

کارگردان «ایرانگرد»:پایم خوب شود به طبیعت برمی‌گردمکارگردان «ایرانگرد»:پایم خوب شود به طبیعت برمی‌گردم

پنج قسمت فصل سوم مستند «ایرانگرد» مربوط به بیابان لوت، کرمان، سیستان و بلوچستان و زاگرس تصویربرداری شده و پس از بهبودی کارگردان این مجموعه مستند استان های گیلان، مازندران، بوشهر، هرمزگان، ایلام، چهارمحال وبختیاری، خراسان رضوی و شمالی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه و فارس جلوی دوربین خواهند رفت.

سومین سری مجموعه مستند «ایرانگرد» در ۱۵ قسمت ۵۰ دقیقه ای برای نوروز سال ۱۳۹۶ روی آنتن شبکه یک سیما می رود.

می فایل