اخبار مهم
Home / فرهنگی / پیشگویی دزدی جمجمه شکسپیر روی سنگ قبرش! +تصاویر
364297_138.jpeg

پیشگویی دزدی جمجمه شکسپیر روی سنگ قبرش! +تصاویر

باشگاه خبرنگاران جوان: با توجه به شایعات، جمجه شکسپیر سال‌هاست که از قبرش ربوده شده، ولی برای اثبات این موضوع باستان‌شناسی با دستگاه مخصوصی قبر شکسپیر را اسکن کرد و متوجه شد که قبری وی که در کلیسای هولی ترینیتی واقع در استراتفور در مرکز لندن است بدون جمجمه است.

گفته می‌شود این موضوع در سال ۱۸۷۹ در مجله آرگوضی اشاره شده، زیرا در آن زمان افراد زیادی از قبر‌ها دزدی می‌کردند. در آن زمان این ایده مرسوم بود که افراد باهوشی که جان می‌سپارند قسمتی از هوش و ذکاوتشان در جمجمه‌شان باقی می‌ماند و این موضوع باعث دزدیده شدن جمجه شکسپیر شده‌است.

دلیل دیگر که ممکن است مزید بر علت باشد این است که در نمایشنامه هملت نشان داده می‌شد که هرگاه هملت به مرگ فکر می‌کند جمجه‌ای هم در دست دارد.

پیشگویی دزدی جمجمه شکسپیر روی سنگ قبرش!+تصاویر

البته افرادی هم هستند که معتقدند سر شکسپیر در کلیسای دیگری دفن است که ۲۴ کیلومتر با این کلیسا فاصله دارد. اما پس از بررسی آن جمجمه، مشخص شد که آن جمجمه متعلق به خانمی بوده که در سن ۷۰ سالگی درگذشته است.

پیشگویی دزدی جمجمه شکسپیر روی سنگ قبرش!+تصاویر

نکته جالب متنی است که بر روی قبر شکسپیر نوشته‌شده‌است. محتوای آن متن به این شکل است: «دوست خوبم، به خاطر خدا به این خاک و قبر کاری نداشته باشید (قبر مرا دوباره حفاری نکنید). خدا کسی که از این سنگ‌ها مراقبت می‌کند رحمت و کسی که استخوان‌هایم را برمی‌دارد لعنت کند.»

می فایل