اخبار مهم
Home / ورزشی / همه حاشیه های آبی پوشان پایتخت/ استقلال سال ۹۴ را چگونه به پایان رساند؟
364908_191.jpg

همه حاشیه های آبی پوشان پایتخت/ استقلال سال ۹۴ را چگونه به پایان رساند؟

سرویس ورزشی vs666: سال ۹۴ برای آبی پوشان پایتخت هرچند از لحاظ مسائل فنی سال خوبی نبود، اما روند فعالیت باشگاه استقلال در مقایسه با رقیب سنتی نشان می دهد که این تیم، به مراتب حاشیه های کمتری نسبت به پرسپولیس داشته است و البته عملکردی موفق تر. یکی از مهمترین مسائلی که موجب شد استقلال در سال ۹۴ از حاشیه ها به دور باشد، ثبات مدیریتی و کادر فنی این باشگاه بود. البته سال گذشته برای آبی های پایتخت ۲ روی متفاوت داشت. نیمه اول سال با ناکامی و تلخی گذشت و نیمه دوم اما با رسیدن به فینال جام حذفی و تداوم صدرنشینی در رقابت های لیگ پانزدهم. حالا تنها عاملی که می تواند کام تلخ سال گذشته استقلالی ها را در سال جدید شیرین کند، کسب ۲ گانه قهرمانی در لیگ و جام حذفی است که چندان هم برای این تیم دور از دسترس نیست. 
پایان قلعه نوئی!
یکی از مهمترین اتفاقات سال ۹۴ استقلال بی شک پایان همکاری این باشگاه با امیر قلعه نوئی، پرافتخارترین مربی تاریخ باشگاه استقلال و البته پرافتخارترین سرمربی تاریخ لیگ برتر فوتبال کشور است. ماجرایی که ژنرال آبی ها را حتی یک نیم فصل خانه نشین کرد. البته پروسه جدایی قلعه نویی از استقلال خیلی زودتر از اینها و در کورس رقابت ها، همان روزهایی که استقلال هر روز از قهرمانی و بالای جدول دورتر می شد شکل گرفت. جایی که سایه منصوریان بالای سر قلعه نویی هر روز سنگین تر می شد؛ در پایان اما صندلی مربیگری استقلال به مظلومی رسید. 
حاشیه های قلعه نوئی با استقلال
هر چند امیر قلعه نوئی موفق ترین مربی تاریخ باشگاه استقلال به شمار می رود اما از سوی دیگر هم می توان وی را حاشیه ساز ترین مربی تاریخ این باشگاه نیز نامید. بعد از اختلافات سال های گذشته وی با بازیکنانی نظیر جباری، مجیدی، رحمتی و تیموریان، جنجال قلعه نوئی با جواد نکونام اما به جاهای باریک تری نیز کشیده شد. کار حتی تا جایی پیش رفت که طرفین با شکایت از یکدیگر چندین بار به دادگاه نیز رفتند. سرانجام نیز این اختلاف و درگیری مانند سایر حاشیه های فوتبال ایران، با کدخدامنشی حل و فصل شد. این البته تنها حاشیه آبی های پایتخت در سال ۹۴ نبود. امیر قلعه‌نویی در ابتدای فصل پانزدهم هم وقتی از استقلال جدا شد و جای خود را به مظلومی داد  تا هفته بیست و سوم هیچ مصاحبه‌ای علیه استقلالی‌ها انجام نداد اما در روزهای پایانی سال با مصاحبه‌ای که علیه افشارزاده انجام داد تمام نگاه‌ها را به طرف خود جلب کرد. قلعه‌نویی در صحبت‌هایش افشارزاده را متهم کرد که در هنگام حضور او در استقلال پولی نداده اما حالا با تزریق ۸ میلیارد به تیم مشکلات مالی را تا حدود زیادی برطرف کرده است.
ناکامی های نیمه اول سال
یکی از تلخ ترین سال های قلعه نوئی در فوتبال ایران با استقلال در سال ۹۴ رقم خورد. جایی که قلعه نوئی با آبی پوشان به مقام ششم لیگ برتر دست یافت. همین مسئله در کنار از دست رفتن سهمیه آسیایی برای استقلال موجب شد تا اعتراض هواداران به سکوها کشیده شود. همین ناکامی ها هم بود که سبب شد تا استقلال برای فصل جدید پوست اندازی کرده و با چهره ای جدید از جمع بازیکنان گرفته تا سطح کادر فنی، راهی رقابت های لیگ برتر شود. 
دیگر ناکامی استقلالی ها در سال ۹۴ که البته در سال های گذشته هم استمرار داشته، شکست در بازی های دربی بود. آخرین بازی استقلال در فصل چهاردهم بازی دربی بود. امیر قلعه‌نویی در بازی‌های دربی متهم است که برای شکست نخوردن محتاط بازی می‌کند اما تیم قلعه‌نویی ناکامی فصل چهاردهم خود را با شکست در دربی کامل کرد. قلعه‌نویی در این بازی اولین شکست خود در دربی را متقبل شد و با این شکست خداحافظی تلخی با استقلال داشت. این ناکامی را می‌توان بزرگترین ناکامی استقلالی‌ها در سال ۹۴ دانست.
اتفاق تلخ سال ۹۴
روزهای پایانی سال ۹۴ برای استقلالی ها با یک اتفاق تلخ همراه بود. البته این تلخی در قبال آنچه برای رقیب سنتی آبی ها گذشت، چندان هم اثرگذار نبود، اما بدون شک یکی از تلخ ترین اخبار سال برای آبی ها و هواداران این باشگاه، درگذشت رضا احدی مهاجم سال های دور این تیم بود که اتفاقا در سال های اخیر نیز به عنوان مربی تیم های پایه فعالیت می کرد. 
بخت بد استقلال با مصدومیت چشمی
بدترین خبری که استقلالی ها در روزهای پایانی سال می توانستند دریافت کنند، خبر مصدومیت یکی از مهره های اصلی و چهره های تاثیرگذار آبی پوشان بود. روزبه چشمی که با یک تعویض اجباری در بازی مقابل پدیده از زمین بازی خارج شد، با مشکل پارگی رباط صلیبی مواجه شد تا بازی های باقی مانده و البته حساس استقلال تا پایان لیگ پانزدهم را از دست دهد. این خبر قطعا از جمله اخبار تلخی بود که هواداران استقلال در کورس قهرمانی می توانستند بشنوند. 
 
اتفاقاتی عجیب که در استقلال رخ داد
اتفاق عجیبی که در سال ۹۴ برای آبی پوشان رخ داد  و اتفاقا حاشیه ای هم برای این تیم تا به امروز نداشته این بود که که رحمتی و طالب‌لو بدون مشکل در استقلال با هم کار می‌کنند. هنوز هواداران نحوه ترک استقلال توسط این دو بازیکن را از یاد نبرده‌اند و هیچ کس یادش نرفته که این دو نفر چقدر با هم مشکل داشتند اما در شرایطی که هیچ کس فکرش را نمی‌کرد رحمتی و طالب‌لو در کنار هم قرار گرفتند و این فصل را با هم شروع کردند. از سوی دیگر اما با رفتن قلعه‌نویی از استقلال شرایط رفتن برخی بازیکنان هم فراهم شد و مظلومی نیز این فرصت را از دست نداد. صادقی و بیک‌زاده ۲ بازیکن با تجربه و سابقه دار استقلال بودند که به صبا رفتند. البته بیک‌زاده در وسط فصل پانزدهم با اکبر صادقی معاوضه شد و به ذوب رفت و این روزها مصدوم است. اخراج این دو بازیکن که بازوی قلعه‌نویی در استقلال محسوب می‌شدند اخراج مهمی بود که سر و صدای زیادی به پا کرد.

می فایل