اخبار مهم
Home / ورزشی / همه آسیایی‌ها در حسرت شکست ایران
01101501.jpg

همه آسیایی‌ها در حسرت شکست ایران

ورزش سه: این در حالیست که تیم ملی ایران در طول تاریخ خود تاکنون ۱۹۲ رویارویی با ۱۱ تیم حاضر در مرحله نهایی داشته که حاصل آن ۱۰۶ پیروزی و ۵۴ شکست بوده است. ایران در طول رویارویی های خود با این حریفان آسیایی تاکنون بیشترین رویارویی را با ۲۸ دیدار با کره جنوبی داشته  بیشترین پیروزی را با ۱۴ پیروزی مقابل عراق و سوریه کسب کرده است، بیشترین تساوی را با ۹ تساوی در برابر سوریه تجربه کرده و بیشترین شکست را با ۹ باخت مقابل کره جنوبی پذیرا شده است.

 بیشترین گل زده را با زدن ۳۸ گل به سوریه و بیشترین گل خورده را با دریافت ۳۲ گل از کره جنوبی ثبت کرده است. بهترین تفاضل گل ایران با ۲۶ گل برتری برابر تایلند رقم خورده و بیشترین امتیاز ایران با ۵۱ امتیاز برابر سوریه به دست آمده است. اگر چه در رویارویی ها ایران در برابر تمام تیم های آسیایی برتری دارد اما برای درک بهتر شرایط فعلی تیم ملی برابر حریفان احتمالی نتایج آخرین رویارویی ایران در برابر این ۱۱ تیم را نیز مورد بررسی قرار دادیم .

 جالب اینکه در آخرین رویارویی ها نیز ایران در مقابل هیچ یک از این تیم ها مغلوب نشده است، تیم های استرالیا، عربستان، عراق و ژاپن در آخرین دیدار خود با ایران به تساوی رضایت داده اند و چین، کره، قطر، سوریه، تایلند، امارات و ازبکستان همگی در آخرین دیدار خود با ایران مغلوب شده اند. کارنامه ایران در رویارویی با این ۱۱ حریف آسیایی و نتیجه آخرین دیدار ایران با این حریفان به شرح زیر است:

کارنامه ایران در برابر حریفان احتمالی در راه جام جهانی
 

 

نتایج آخرین رویارویی ایران با حریفان احتمالی در راه جام جهانی
۱۹۹۷: استرالیا ۲-۲ ایران
۲۰۰۸: ایران ۲-۰ سوریه
۲۰۱۰: چین ۰-۲ ایران
۲۰۱۲: عربستان ۰-۰ ایران
۲۰۱۳: تایلند ۰-۳ ایران
۲۰۱۴: ایران ۱-۰ کره جنوبی
۲۰۱۵: قطر ۰-۱ ایران
۲۰۱۵:امارات ۰-۱ ایران
۲۰۱۵: عراق ۳-۳ ایران
۲۰۱۵: ازبکستان ۰-۱ ایران
۲۰۱۵: ایران ۱-۱ ژاپن

می فایل