اخبار مهم
Home / سیاسی / قالیباف: هدف آمریکا نابودی هویت ایرانیان است / شعار «نه غزه، نه لبنان» آمریکایی است
354474_275.jpg

قالیباف: هدف آمریکا نابودی هویت ایرانیان است / شعار «نه غزه، نه لبنان» آمریکایی است

خبرگزاری تسنیم: محمدباقر قالیباف، امروز در مراسم سخنرانی راهپیمایی۲۲ بهمن ماه ضمن تبریک این روز به ملت عزیز، روح شهدای گرانقدر اسلام و امام راحل(ره) اظهار داشت: مسرورم که این توفیق به همت نماینده  مقام  معظم رهبری نصیب من شد تا در جمع صمیمی شما مردم شهید پرور خوزستان حضور یابم.
وی افزود: عشایر، عرب، لر، بختیاری، خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و همه مردم غیور خوزستان پرچم دار افتخارات کسب شده در زمان انقلاب هستند.
شهردار تهران با اشاره به اینکه محل تولد من در کنار حضرت ثامن الحجج(ع) است، گفت: دوران جوانی خود را در اهواز و روستاهای سوسنگرد، هویزه و ام‌الطیر گذراندم.
وی با اشاره به اینکه دشمنان اسلام و جمهوری اسلامی ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز  با ۳ روش سعی در نفوذ به کشورمان را داشته‌اند، گفت: نخستین اقدام دشمن قبل از انقلاب توسط رژیم خائن پهلوی، تطمیع مبارزین، تغییر نخست وزیرها و دولت‌ها با هدف تغییر روحیه مبارزه طلبی ملت ایران بود که این روش با رهبری امام خمینی(ره) و حرکت‌های مبارزانه مردم خنثی شد.
قالیباف عنوان کرد: طرح شعار “نه شرقی و نه غربی” قبل از پیروزی انقلاب اسلامی نشان داد که ملت ایران بدون تکیه به شرق و غرب می‌تواند استوارباقی بماند.
وی افزود: زمانی‌که دشمنان، پیروزی انقلاب اسلامی را دیدند روش تهدید را در پیش گرفتند و به ترور شخصیت‌ها در خوزستان، گنبد و کردستان پرداختند.
شهردار تهران با بیان اینکه در ابتدای سالهای ۵۹ که انقلاب نوپا بود جنگ تحمیلی توسط دشمنان آغاز شد، بیان کرد: این جنگ نابرابر هیچ‌گاه نتوانست انقلاب اسلامی را تضعیف کند.
وی درباره روش سوم دشمنان تصریح کرد: دشمنان در دهه۷۰ تهاجم فرهنگی را با هدف تحریف و تضعیف جوانان ما به کار گرفتند و در همین راستا رسانه‌های خارجی تبلیغات زیادی را بر علیه ایران انجام می‌دادند.
قالیباف عنوان کرد: از ابتدای قرن بیستم تاکنون اگر نگاهی به دولت آمریکا داشته باشیم متوجه خواهیم شد که در طول این مدت دست جنایتکار آمریکا همواره به خون آلوده بوده است.
وی درباره هدف دشمنان از تحریف ملت ایران افزود: تحریف مسئولان نظام، مردم، جهوریت نظام و در آخر نابودی روحیه مبارزه گری مردم از اهداف دشمنان اسلام است.
شهردار تهران بیان کرد: آمریکا یکبار به بهانه انرژی هسته‌ای و بار دیگر به بهانه تجهیزات موشکی و بعدها به بهانه‌های مختلف سعی در تخریب ملت ایران داشته است. حرف آخر آمریکا تنها یک کلام است اینکه ملت ایران دست از مبارزه بر دارد و هویت خود را تغییر دهد.
وی گفت: همه تلاش آمریکا بر این است که روحیه مبارزه با استکبار را از جامعه و مسئولان ما بگیرد. اگر آمریکا به نابودی روحیه مبارزه‌گری مسئولان و سپس مردم موفق شود شک نکنید که استقلالیت ما را نیز می‌گیرد.
قالیباف با گریزی به حوادث سال ۸۸ در ایران عنوان کرد: در آن سال برخی از جوانان شعارهایی از جمله “نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران” را سر می دادند که این اشعار کاملا اشعار آمریکایی بود. افرادی که این اشعار را سر می‌دادند اسلام و فرهنگ اسلامی را قبول نداشتند ولی افرادی که می‌گفتند “هم غزه هم لبنان جانم فدای ایران” آن‌ها شعارهایی در راستای حفظ جهان اسلام می‌دادند.
وی افزود: ملت همیشه در صحنه ایران از ۱۵ خرداد ۴۹ تا کنون نشان دادند که دست از مبارزه بر نخواهند داشت.

می فایل