اخبار مهم
Home / فرهنگی / فروش ۱۲ میلیون تومانی ۱۵۰ اکران یک فیلم کوتاه در مساجد
382724_972.jpg

فروش ۱۲ میلیون تومانی ۱۵۰ اکران یک فیلم کوتاه در مساجد


سرویس فرهنگی vs666: بر اساس اعلام روابط عمومی جشنواره مردمی فیلم عمار از حدود یک ماه پیش که اکران بلیتی فیلم «هنگامه» به عنوان اولین اثر داستانی درباره مدافعان حرم آغاز شده است به همت اکران کنندگان مردمی و فعالان فرهنگی، این فیلم در بیش از ۱۵۰ نقطه و در چهارگوشه کشور از روستای برچور مازندران تا چرام در استان کهگلویه و بویر احمد و از مهران در لب مرز غربی کشور تا سربیشه خراسان جنوبی اکران شده است.
به گفته حجت غیب اله زاده، مسئول اکران‌های بلیتی جشنواره عمار، تاکنون نزدیک به ۲۵۰ شهر و روستا درخواست اکران فیلم «هنگامه» را دادند که از این میزان، ۱۵۲ اکران برگزار شده است و بقیه هم در نوبت اکران قرار دارند.
غیب اله زاده تصریح کرد: از محل اکران‌های بلیتی اولین فیلم داستانی درباره مدافعان حرم، بیش از ۱۲ میلیون تومان جمع‌آوری شده است و با ادامه اکران‌ها این میزان هم در حال افزایش است.
بنابرین گزارش، کُوار استان فارس جایی بود که پیش از رونمایی رسمی این فیلم، میزبان اولین اثر داستانی درباره مدافعان حرم شد که از محل بلیت‌فروشی فیلم در حسینیه حضرت ابالفضل العباس(ع) این شهر، مبلغ ۱۶۰ هزار تومان جمع‌آوری شد.
بر اساس این گزارش، پس از رونمایی رسمی فیلم و شروع اکران‌های بلیتی «هنگامه» ۱۵۲ نقطه میزبان این فیلم شدند که از این میان استان تهران و اصفهان بیش‌ترین اکران‌ها را به خود اختصاص دادند.
در یکی از پرفروش‌ترین اکران‌های تهران، اهالی شهرک اکباتان با حضور خانواده شهدای مدافع حرم و عوامل فیلم به تماشای اولین اثر داستانی درباره مدافعان حرم نشستند که از محل بلیت‌فروشی آن، مبلغ ۴۰۰ هزار تومان بدست آمد و در مجموع هم از محل ۴۶ اکران استان تهران نزدیک به سه میلیون و ۹۰۰ هزار تومان حاصل شده است.
اصفهانی‌ها هم تاکنون در ۲۶ نوبت به تماشای فیلم «هنگامه» نشستند که از محل بلیت‌فروشی این اکرانها هم نزدیک به ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان جمع‌آوری شده است.
نکته جالب توجه این است که شش اکران از این ۲۶ اکران تنها در طول دو روز و در هفته آغازین اکران‌های این فیلم صورت گرفته است و از این حیث اصفهانی‌ها پیشتاز هستند.
ناگفته نماند که در یکی از اکران‌های این استان، در گلستان شهدای اصفهان و در جوار مزار شهدای گمنام، نزدیک به ۱۰۰۰ نفر از اصفهانی‌ها به تماشای فیلم «هنگامه» نشستند.
بنابرین گزارش، فارس و مازندران هم هر کدام با ۱۴ و ۱۲ اکران، استانهای دیگری هستند که بیشترین اکران ها را داشتند اما مسئله قابل توجه این است که جدا از این آمارها، در مدت زمان کمتر از یک ماهی از شروع اکران‌های بلیتی «هنگامه» گذشته است، می توان گفت تاکنون همه استانهای کشور میزبان اولین فیلم داستانی درباره مدافعان حرم شدند.
از آمار اکران‌های در شهرها و روستاهای مختلف که بگذریم محل‌ها و مکانهای مختلفی هم خارج از عرف رایج اکران در سینما، میزبان اولین فیلم داستانی درباره مدافعان حرم شده‌اند.
در این میان، مساجد بیش‌ترین تعداد اکران‌ها را داشتند و شاید از این پس بتوان عنوان «سینما مسجد» را در بسیاری از شهرها و روستاهای کشور به کار برد.
بر اساس این گزارش، مدارس، سالن‌های آمفی تئاتری، حوزه‌های علمیه، هیئات، کانون‌های فرهنگی، مزار شهدا و … از دیگر نقاطی بودند که میزبان فیلم «هنگامه» شد‌ه‌اند.
دانشجویان دانشگاه‌های مختلف کشور هم علی‌رغم اینکه اکران این فیلم همزمان با ایام امتحانات پایان ترمشان شده است از قافله اکران‌ اولین فیلم داستانی درباره مدافعان حرم عقب نماندند و در این مدت دانشگاه‌های فرهنگیان رشت، شهید چمران اهواز، هنر اسلامی تبریز، شیخ بهایی اصفهان، علوم پزشکی شهید بهشتی تهران، علوم پزشکی لارستان، دانشگاه اصفهان، آزاد تبریز، آزاد رامسر و… میزبان «هنگامه» شدند.
برخی دانشجویان هم که بدلیل برگزاری امتحاناتشان، امکان اکران آمفی تئاتری را نداشتد در خوابگاه‌های دانشجویی خود به تماشای فیلم «هنگامه» نشستند که خوابگاه پردیس ابوریحان دانشگاه تهران، خوابگاه الزهرا(س) دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و… از این جمله‌اند.
حوزه‌های علمیه، محل‌های دیگری هستند که همراه با دیگر نقاط کشور میزبان اولین اثر داستانی درباره مدافعان حرم شدند و اکران این فیلم در حوزه‌ها با استقبال خوبی مواجه شده است. حوزه‌های عملیه صاحب الزمان(عج) آباده فارس، شهربابک، اهواز، کاشمر و… از جمله جاهایی بودند که تاکنون «هنگامه» در آنها به نمایش درآمده است.
به گفته حجت غیب اله زاده، مسئول اکران‌های بلیتی جشنواره عمار، مصلی‌های نماز جمعه‌کشور هم که پیش از این هم میزبان اکران فیلم‌های عمار بودند با توجه به استقبال خوبی که از اکران فیلم «هنگامه» شده است، در روزهای آتی میزبان اولین فیلم داستانی درباره مدافعان حرم می‌شوند.
حجت الاسلام حاج شیخ علی زعیم، امام جمعه شهر صُغاد فارس هم که مصلی آن، پاتوق ثابت اکران فیلمهای عمار است، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با استقبال از اکران‌های بلیتی فیلم «هنگامه»، از اکران این فیلم در ایام ماه رمضان در مصلی نماز جمعه خبر داد و گفت: جشنواره عمار، فرصتی برای ارائه اندیشه انقلابی است که هنرمندان متعهد، دیدگاه و باورهای اصیل خود را در دفاع از ارزش‌های انقلاب از منظر هنر بیان می‌کنند.
بر اساس این گزارش، «هنگامه» که تنها به روایت گوشه‌ای از سختی‌ها و مظلومیت‌های مدافعان حرم می‌پردازد، در مقطعی که متولیان فرهنگی و سینمایی، کمتر به این مسئله مهم توجه می‌کنند، علی‌رغم مدت زمان کوتاهی که از اکران‌های بلیتی آن سپری شده است با استقبال مردم در شهرها و روستاهای مختلف کشور که بسیاری از آنها از داشتن سینما محروم هستند و شاید اسم بسیاری از این شهرها را هم تابحال نشنیده باشیم، به نمایش درآمده است، برخوار فارس، فهرج یزد، دهاقان اصفهان، روستای اکبرآباد بستان آباد، عباس‌آباد مازندران، چرام کهگلویه و بویراحمد، خنج فارس و… از این جمله‌اند.
گفتنی است ثبت‌نام اکران فیلم «هنگامه» همچنان ادامه دارد و علاقمندان می‌توانند با ارسال کلمه «هنگامه» به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۱۸۱ درخواست اکران خود را مطرح کنند.
همچنین اخبار و اتفاقات اکران‌های اولین داستانی درباره مدافعان حرم هم در کانال تلگرامی آن https://telegram.me/hengamefilm و همچنین صفحه اختصاصی آن در پایگاه اینترنتی جشنواره عمار AmmarFilm.ir  پوشش داده می‌شود.

می فایل