اخبار مهم
Home / ورزشی / طلسم ۶۳ ساله پیش روی بارسلونا +عکس
01102969.jpg

طلسم ۶۳ ساله پیش روی بارسلونا +عکس

ورزش سه: رویای فتح سه گانه ای دیگر برای بارسلونا چهارشنبه گذشته پس از شکست این تیم برابر اتلتیکو در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان بر باد رفت و شاگردان لوئیس انریکه حالا برای تصاحب لیگ و جام حذفی تلاش خواهند کرد. در هر دو جام نیز آبی اناری ها شانس اول قهرمانی محسوب می شوند با این حال وضعیت روحی نه چندان خوب این تیم باعث بروز تردیدهایی در این زمینه شده است.

بارسا امشب در شرایطی به مصاف والنسیا خواهد رفت که رئال را در یک امتیازی خود می بیند و همین مساله فشارها روی کاتالان ها را افزایش داده است. بارسا در تاریخ خود بیش از هر تیمی در فوتبال اسپانیا دبل کرده است. آبی اناری ها ۶ بار این افتخار را کسب کرده اند و پس از این تیم بیلبائو با ۵ دبل، رئال با ۴ دبل و اتلتیکو با یک دبل قرار دارند. نکته قابل ذکر اینکه از آخرین دبل متوالی بارسا ۶۳ سال می گذرد. بارسا در فصول ۵۱-۵۲ و ۵۲-۵۳ دو بار متوالی توانست قهرمان لالیگا و کوپا دل ری شود و آنها باید امسال با این طلسم ۶۳ ساله دست و پنجه نرم کنند.

در دیگر لیگ های اروپایی، بایرن و بنفیکا با ۱۰ بار دبل در این زمینه پیشتاز هستند. در هلند آژاکس ۷ بار دبل کرده، در انگلیس دو تیم یونایتد، آرسنال سه بار موفق به ثبت دبل شده اند و در ایتالیا نیز یوونتوس سه بار این افتخار را کسب کرده است.

می فایل