اخبار مهم
Home / فرهنگی / سخنرانی پر احساس دی‌كاپریو در سازمان ملل
371061_390.jpg

سخنرانی پر احساس دی‌كاپریو در سازمان ملل

خبرگزاری مهر: دی‌کاپریو بازیگر سرشناس سینما روز ۲۲ آوریل برای رهبران جهان كه برای امضا كردن تفاهم‌نامه‌ای به‌منظور جلوگیری از تغییرات اقلیمی گرد هم آمده بودند، سخنرانی کرد.

به گزارش آی‌بی تایمز، او به رهبران و نمایندگان حاضر در تالار گردهمایی سازمان ملل گفت: سیاره‌مان نجات‌پذیر نیست مگر اینكه ما سوخت‌های فسیلی را در زمین و جایی كه به آن تعلق دارند رها كنیم و یک تحول، یک تغییر بزرگ همین الان لازم است، تغییری كه باعث به وجود آمدن یک آگاهی جمعی شود، یک تحول جمعی بشریت كه علت شكل‌گیری و الهام‌بخش آن هم باید حسی از ضرورت از سوی تمام شما باشد.

او ادامه داد: ما می‌توانیم امروز به یكدیگر تبریک بگوییم، اما اگر شما به كشورهای‌تان بازگردید و نتوانید فراتر از تعهدات این معاهده تاریخی بروید، هیچ معنی‌ای نخواهد داشت. حالا وقت عمل شجاعانه و بی‌سابقه است. دوستان من، به نمایندگان اطراف خود نگاه كنید، وقتش شده كه از یكدیگر بپرسید: تو در كدام سمت از تاریخ قرار خواهی گرفت؟حدود ۶۰ رهبر دولتی در مراسم امضای معاهده حضور داشتند. ركورد قبلی امضاهای ثبت‌شده در روز اول گردهمایی سازمان ملل در سال ۱۹۸۲ و وقتی به ثبت رسید كه ۱۱۹ كشور كنوانسیون ملل متحد در مورد حقوق دریاها را امضا كردند.دی‌كاپریو گفت: دیگر وقتش شده كه اعلام كنیم حرفی نخواهد بود، بهانه‌ای وجود نخواهد داشت، مطالعه ۱۰ ساله‌ای شكل نخواهد گرفت، دیگر اجازه نمی‌دهیم كمپانی‌های سوخت‌های فسیلی نشانه‌ها و سیاست‌هایی را كه روی آینده ما تاثیر می‌گذارند، دیكته كنند.

می فایل