اخبار مهم
Home / علم و فناوری / سبک جدید ایرانی‌ها در استفاده از چای، قلیان و موبایل!/ تفریح جوانان در قهوه‌خانه‌ها چیست؟+ تصاویر
349523_842.jpg

سبک جدید ایرانی‌ها در استفاده از چای، قلیان و موبایل!/ تفریح جوانان در قهوه‌خانه‌ها چیست؟+ تصاویر

سرویس فناوری vs666: در قديم در گوشه و كنار شهرهاي ايران و در سر راهها و منزلگاههاي ميان شهري قهوه ‏خانه‏ هايي داير بود. قهوه‏ خانه‏ هاي قديم درون شهري بهترين و جذاب‏ترين اماكن عمومي شهرها براي گذراندن اوقات فراغت بودند. هر يك از آنها معمولاً محل اجتماع و پاتوغ گروهي از قشرها و صنفهاي گوناگون بود.

قهوه‏ خانه كه تا چند دهه پيش كانون نشر و ترويج فرهنگ سنتي و دستاوردهاي ادبي و هنري گذشتگان ما بود و توانسته بود تا حدي يادمانهاي گذشته را در جامعه ايران و ميان عامه مردم زنده و پايدار نگه دارد كم‏ كم كاركرد خود را از دست داد و صرفاً به محلي براي نوشيدن چاي کشیدن قلیان و بازی های موبایلی تبدیل شد و ديگر هيچ اثري از آن قهوه‏خانه‏ ها در زندگي اجتماعي ايرانيان مشاهده نمي‏شود مگر در برخي روستاها كه هنوز بافت سنتي آنها دست نخورده باقي مانده است.

این روز ها در قهوه خانه ها تعداد زیادی از جوان ها را میتوان مشاهد کرد که همگی برای گذراند وقت و محلی برای دور هم بودن به قهوه خانه ها میایند. دور همی جوان های امروز با استفاده از موبایل و بازی های رایانه تکمیل میشود، بازی های که در فضای مجازی در کل دنیا طرفدارهای بسیاری را به خود اختصاص داده است.

در این گزارش به تعدادی از بازی های که این روزها در قهوه خانه رایج شده است میپردازیم:

بازی کلش آف کلنز Clash of Clans

بازی کلش آف کلنز بازی محبوب قهوه خانه است ها بازی که به صورت گروهی انجام میشود معمولا لیدر این بازی افراد گروه رو (کلن) خود برای جنگ (وار) به محل قهوه خانه میکشاند همیشه بیشترین سر و صدا رو تولید میکنند و بحث هایش پیرامون بازی جریان دارد. خیلی از کلن های با اسم قهوه خانه ساخته شده  است و نفرات که در کلن حضور دارند از مشتریان ثابت آنجا هستند.

سبک جدید ایرانی ها در استفاده از قهوه خانه ها/ تفریح جوان ها در قهوه ها چیست؟

soccer star
بازی soccer star یا به قول جوان فوتبال انگشتی از دیگر بازی های محبوب در قهوه خانه ها است این بازی به صورت آنلاین میباشد و  افراد میتوانند با کاربران دیگر در سراسر دنیا بازی کنند ولی در ایران و قهوه خانه ها از قابلیت مسابقه رو در رو استفاده میشود و افراد با هم به رقابت مینشینند.

سبک جدید ایرانی ها در استفاده از قهوه خانه ها/ تفریح جوان ها در قهوه ها چیست؟

۸ Ball Pool
بازی بیلیارد نیز از سری بازی های آنلاین است که سازنده بازی soccer star آن را ساخته است و دقیقا از سبک همان بازی استفاده کرده است و از بازی های محبوب در قهوه خانه محسوب می شود.

سبک جدید ایرانی ها در استفاده از قهوه خانه ها/ تفریح جوان ها در قهوه ها چیست؟

از دیگر بازی های که خیلی رایج است تخته نرد و منچ چهار نفره است و که به صورت گروهی انجام میشود.

می فایل