اخبار مهم
Home / فرهنگی / رونمایی از فیلم «اسنودن» در سن‌سباستین
393814_392.jpg

رونمایی از فیلم «اسنودن» در سن‌سباستین

خبرگزاری ایسنا: جشنواره بین‌المللی فیلم «سن سباستین» که مهمترین رویداد سینمایی در کشور اسپانیاست از نمایش فیلم «اسنودن» در بخش رسمی و غیررقابتی این رویداد سینمایی خبر داد.
 
 
پوستر جشنواره فیلم «سن‌سابستین» 

فیلم «اسنودن» پیش از این قرار بود در جشنواره فیلم کن ۲۰۱۶ رونمایی شود اما به دلیل آن که حضور در کن برای این فیلم زود بود و  چشم انداز اسکار آن را به مخاطره می انداخت، سرانجام جشنواره فیلم سن سباستین را برای اولین نمایش اروپایی خود انتخاب کرد و بدین ترتیب احتمال نمایش این فیلم در جشنواره ونیز به صفر رسید.

اسکرین دیلی نوشت: «الیور استون» کارگردان مطرح آمریکایی که در سال ۲۰۱۲ جایزه یک عمر دستاورد هنری جشنواره سن‌سباستین را دریافت کرد، برای هفتمین بار به این رویداد مهم سینمایی می‌رود اما این اولین باری است که یکی از فیلم‌های او در بخش اصلی این جشنواره حضور دارد.

زندگی «اسنودن» در سال ۲۰۱۴ در مستند «سیتیزن فور» به کارگردانی «لورا پواترس» به سینما آمد و جایزه اسکار بهترین مستند را از آن خود کرد.

در این فیلم «جوزف گوردن لویت» بازیگر آمریکایی در نقش «ادوارد اسنودن» بازی می‌کند که در ژوئن ۲۰۱۳ اطلاعات محرمانه‌ای از دولت آمریکا را در اختیار رسانه‌ها قرار داد و از آن زمان تا کنون تحت تعقیب دولت آمریکاست و با پناهندگی موقت در روسیه زندگی می‌کند.

در فیلم «اسنودن» علاوه بر «جوزف گوردن لویت» بازیگران دیگری چون «نیکلاس کیج»، «ملیسا لئو» و «شایلین وودلی» نیز مقابل دوربین «استون» رفته‌اند و نگارش فیلم‌نامه نیز با مشارکت «استون» و «کران فیتزجرالد» بر اساس کتاب «پرونده‌های اسنودن» نوشته «لوک هاردینگ» صورت گرفته است.

این فیلم که در کشورهای آلمان، آمریکا، چین و روسیه فیلمبرداری شده است از تاریخ ۱۵ سپتامبر ۲۰۱۶ در سینماهای آمریکا اکران خود را آغاز می‌کند.

شصت‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم سن‌سباستین از تاریخ ۱۶ تا ۲۴ سپتامبر (۲۶ شهریور تا ۳ مهر) در کشور اسپانیا برگزار می‌شود.

می فایل