اخبار مهم
Home / علم و فناوری / رضایت‌مندی مشتریان از خودروها اعلام شد؛ آلفارومئو جولیتا در صدر
1f18cf9d-3c45-4671-9e22-4fbf34800e50.jpg

رضایت‌مندی مشتریان از خودروها اعلام شد؛ آلفارومئو جولیتا در صدر

میزان رضایت‌مندی مشتریان از خودروهای عرضه شده در بازار ایران که هر شش ماه یکبار توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران برآورده شده و با تایید اداره کل صنایع خودرو و نیروی محرکه وزارت صنعت، معدن تجارت اعلام می‌شود، به تازگی برای نیمه اول سال ۱۳۹۴ منتشر شده است.

در این گزارش خودروها در ۶ گروه قیمتی طبقه‌بندی شده و میزان رضایت مشتریانشان بر اساس شاخص‌های جهانی اعلام می‌شود. در گزارش این دوره خودرهای آلفارومئو جولیتا، هیوندای i40 و رنو فلوئنس در صدر تمام خودروهای عرضه شده در داخل قرار گرفتند. این درحالی است که آلفارومئو جولیتا و هیوندای i40 در گروه خودروهای ۱۲۵ میلیون تومان به بالا قرار داشته و رنوفلوئنس در گروه خودروهای ۱۰۰ تا ۱۲۵ میلیون تومان قرار گفته است.

در گروه A که خودروهای زیر ۲۵ میلیون تومان قرار دارند، ام‌وی‌ام ۱۱۰ با ۶۶۳ امتیاز رتبه اول رضایت مشتریان را دارد و پس از آن تیبا و سایپا ۱۳۲ با ۶۳۰ و ۶۲۴ امتیاز از ۱۰۰۰ امتیاز در جایگاه‌های بعدی قرار دارند. در این گروه ۵ خودرو ارزیابی شده‌اند.

رضایت مشتریان خودرو

در گروه B خودروهای ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان حضور دارند، برلیانس H330 دستی، پارس تندر و تندر۹۰ به ترتیب با امتیازهای ۷۳۱، ۷۲۶ و ۷۲۴  در رتبه‌های اول تا سوم ایستاده‌اند. در این گروه ۲۵ مدل اتومبیل رده‌بندی شده‌اند.

رضایت مشتریان خودرو

در گروه C که خودروهای ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومان ارزیابی شده‌اند، کیاپیکانتو، میتسوبیشی میراژ و چانگان EADO با کسب امتیارهای ۷۸۲، ۷۶۰ و ۷۳۶  به ترتیب رده‌های اول تا سوم جدول رضایت‌مندی مشتریان ۱۶ خودروی این گروه را به خود اختصاص داده‌اند.

رضایت مشتریان خودرو

در گروه D از میان ۸ خودروی ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومانی بازار، خودروهای کیا سراتو دستی سای‍پا، ام‌جی روور و کیا سراتو اتوماتیک سای‍پا در رده‌های اول تا سوم هستند. این خودروها به ترتیب امتیاز ۷۵۳، ۷۵۳ و ۷۵۱ را کسب کرده‌اند.

رضایت مشتریان خودرو

در گروه E که خودروهای بین ۱۰۰ تا ۱۲۵ میلیون تومانی حضور دارند از میان ۴ خودروی ارزیابی شده رنو فلوئنس، رنو کپچر و مزدا ۳ به ترتیب با امتیاز ۸۱۲، ۷۸۹ و ۷۷۳ از مجموع ۱۰۰۰ در رتبه‌های اول تا سوم قرار دارند.

رضایت مشتریان خودرو

در گروه F که خودروهای بالای ۱۲۵ میلیون تومان ارزیابی شده‌اند، آلفارومئو جولیتا، هیوندای i40 و هیوندای سوناتا LF به ترتیب با امتیاز ۸۲۳، ۸۱۳ و ۸۰۴  در صدر رضایت‌مندی مشتری قرار دارند. در این گروه ۷ خودروی بالای ۱۲۵ میلیون تومان بررسی شده‌اند.

رضایت مشتریان خودرو

می فایل