اخبار مهم
Home / علم و فناوری / دلایل برتری SEM نسبت به SEO !
348279_401.jpg

دلایل برتری SEM نسبت به SEO !

سرویس فناوری vs666: مدت هاست که سئو یکی از تاکتیکهای هر بازاریاب است.اما هر چقدر شما در سئو ماهرتر شوید موتورهای جستجو نیز پیشرفته تر می شوند و لازم است شما با آنها همگام شوید.

بازاریابی موتورهای جستجو (SEM ) به نحوی که شما با قرار دادن تبلیغات در جایگاه بالای نتایج جستجو قرار میگیرید.این روش می تواند مناسب تر باشد چرا که گوگل ترجیح میدهد تا عملکرد اطلاعات تبلیغات شما را بررسی کند.

اگر شما هنوز از SEM استفاده نکرده اید سعی کنید آن را در برنامه بازاریابی آینده خود قرار دهید زیرا :

سئو غیرقابل پیش بینی است.
دلیل آنکه سئو ایده آل به نظر نمیرسد اینست که بر اثر جستجوی طبیعی و به مرور زمان رتبه وبسایت شما را تغییر میدهد.این بدان معناست که قابلیت اعتماد به آن کم می باشد و جایگاه وبسایت شما دقیقا قابل پیش بینی نیست. ممکن است شما ماه ها بر روی سئو وبسایت خود کار کنید اما در نهایت نتیجه مطلوب و ترافیک طبیعی را دریافت نکنید.موتورهای جستجو مانند گوگل دائما الگوریتم جستجوی خود را تغییر میدهند تا عواملی را برای بررسی وبسایتها در نظر دارند فاش و یا دستکاری نشود.SEM برخلاف SEO کاملا تحت کنترل شماست ، چرا که شما کلمات کلیدی و هزینه پرداختی را برای تبلیغات انتخاب میکنید.

نامعلوم بودن تعداد مخاطبان جذب شده
بسیار دشوار است که بتوان تشخیص داد چه تعداد افراد از طریق پارامترهای سئو و به چه روشی به سایت مراجعه کرده اند.به عنوان مثال هنگامی که فردی از وبسایت شما بازدید میکند و ثبت نام میکند نمیتوان تشخیص داد که از طریق موتورهای جستجو شما را پیدا کرده و یا بعد از شنیدن نام برند شما به وبسایتتان مراجعه کرده است؟

ممکن است ترکیبی از پارامترهای سئو و SEM بتواند نتیجه مطلوب تری را به همراه داشته باشد اما استفاده از SEM بسیار آسان تر است.

یکسان بودن جایگاه ها
SEM یکی از معدود مناطقی است که جایگاه اول و دوم و سوم آن باهم تفاوتی ندارد. به عنوان مثال شما در گوگل آگهی دارید.بعد از یک هفته تبلیغ شما در جایگاه دوم یا سوم نتایج جستجوی کلماتی که برای آن تعریف کرده اید قرار میگیرد. البته باید به این موضوع توجه داشت که کاربران در اکثر مواقع ترجیح میدهند بر روی تبلیغاتی که در جایگاه دوم یا سوم نتایج جستجو ظاهر شده اند کلیک کنند.

می فایل