اخبار مهم
Home / ورزشی / درخواست حمایت کارلوس کی روش از قالیباف برای حمایت از تیم ملی فوتبال
1.jpg

درخواست حمایت کارلوس کی روش از قالیباف برای حمایت از تیم ملی فوتبال

سرویس ورزشی vs666: برنامه نود ۲۶ بهمن با محوریت پوشش مسابقات هفته بیستم لیگ برتر باشگاه های کشور ساعت ۲۲:۴۶ دوشنبه از شبکه سه سیما آغاز شد.

 عادل فردوسی پور گفت امشب سه ساعت در خدمت شما خواهیم بود و ادامه داد: حسین عسگری رئیس سابق کمیته داوران فدراسیون فوتبال در بستر بیماری است و براش آرزوی سلامتی داریم.

 سوال مسابقه پیام کوتاه درباره انتخاب بهترین مهاجم سایه بعد از انقلاب پخش شد.آخرین قسمت این نظرسنجی با انتخاب مهاجم نوک در برنامه بعد انجام خواهد شد و تیم منتخب پس از انقلاب تشکیل می شود.

فردوسی پور البته در بخشی از برنامه اعلام کرد که فرهاد مجیدی قصد دارد روز جمعه در ورزشگاه آزادی برای تشویق استقلال حاضر شود. مجیدی همچنین اعلام کرده که استقلال در پایان فصل قهرمان لیگ خواهد شد.


برترین های هفته بیستم لیگ برتر

انتخاب برترین های هفته بیستم لیگ برتر با نظر کارشناسان این برنامه به این شکل انتخاب شدند.

– برترین مردان تکنیکی هفته: محمد انصاری، محمد رضی پور، محمد اوسانی، فرشاد احمدزاده، حسن بیت سعید، مهدی ترابی، محمدرضا خلعتبری، قاسم حدادی فر، فرزاد آشوبی، پیام صادقیان، وریا غفوری و محسن یوسفی
– برترین کار تیمی هفته: پرسپولیس برابر فولاد در دقایق ۶۵ تا ۶۷
– برترین داور هفته: محسن ترکی
– برترین اشتباه هفته: دانیال اسماعیلی فر
– برترین واکنش هفته: علیرضا بیرانوند
– برترین فرصت از دست رفته هفته: لوسیانو پریرا
– برترین پاس گل هفته: داریوش شجاعیان
– برترین گل هفته: پژمان نوری

تقویم نود:

تقویم بهمن ماه فوتبال ایران و جهان با اجرای محمدحسین میثاقی آیتم بعدی این برنامه بود که در ادامه ان را مشاهده می فرمایید.

۲۳ بهمن ۸۴: استقلال – سپاهان، رسول خطیبی با زدن گل و از دست دادن یک پنالتی و گلی که جباری به ثمر رسند.
۲۰ بهمن ۸۹: ایران – روسیه: سرمربیگری منصوریان و برتری ایران با گل محمدرضا خلعتبری.
۲۲ بهمن ۸۶: پرسپولیس ۳ ابومسلم ۳: شکست ۳ گله پرسپولیس در نیمه اول و جبران گل ها در نیمه دوم!
۲۵ بهمن ۸۰: استقلال – ابومسلم: عنایتی در ترکیب ابومسلم و رافت قلی اف به عنوان اولین بازیکن خارجی در ترکیب استقلال گل زد.
۱۳ فوریه ۱۹۶۰: تولد کولینا، داور معروف ایتالیایی
۲۶ بهمن ۷۷: آخرین بازی بهزاد غلامپور برای تیم ملی و پیروزی ایران با کویت با تک گل حسین خطیبی که تنها گل ملی اش را به ثمر رساند.
۲۳ بهمن ۸۵: پرسپولیس – سپاهان: یک بازی جنجالی و البته جذاب با برتری ۲ بر یک پرسپولیس
۱۸ بهمن ۹۱: ایران – لبنان: آخرین هت تریک ملی ایران و جواد نکونام ۳ گله!

مردی که خود را رئیس فیفا می داند


مهمان جنجالی فوتبال ایران در مصاحبه ای جالب روبروی دوربین برنامه نود قرار گرفت و به سوالات پاسخ داد.
اینفینیاتو که هفته گذشته در ایران حضور داشت و حاشیه های عدم دعوت کارلوس کی روش به جلسه بین او و علی کفاشیان باعث مشکلات فراوانی شد روبروی عادل فردوسی پور قرار گرفت و به سوالات او در حالی پاسخ داد که سعی داشت خود را رییس آینده فیفا معرفی کند.

او درباره حضورش در ایران گفت: اولین بار است در ایران حضور یافته ام و چندین نفر را در ایران می شناسم. رییس فدراسیون ایران را می شناسم و نامزد ریاست فیفا هستم. ایران کشور مهمی است و جایی است که مردم با فوتبال زندگی می کنند و با رویای آن زندگی می کنند. ایران در جایگاه اول فیفا در بین آسیایی هاست. من چندین زبان دنیا را بلد هستم و اکنون باید فارسی را نیز یاد بگیرم.
اینفینیاتو درباره اینکه کفاشیان بیشتر روی شیخ سلمان نظر دارد و او چگونه می خواهد نظر او را به سمت خودش تغییر دهد گفت: باید از خودش بپرسید که نظرش بعد از جلسه با من عوض شده یا نه. من مطمئنم که هر کس عاشق فوتبال باشد به من است. من می توانم تمام ۲۰۹ کشور را با برنامه هایم کاری کنم به من رای دهند. ایران در منطقه ای که در آینده که جایگاه مهمی در فوتبال خواهد داشت نقش پررنگی دارد.
وی در مورد مشکلاتی که این روزها فیفا به دلیل پولشویی و مشکلات پلاتینی و بلاتر با آن درگیر است گفت: وجهه فیفا هیچ وقت به این تیرگی نبوده و در این زمان وقت دست روی دست گذاشتن و اینکه ببینیم چه اتفاقی می افتد نداریم.
وی ادامه داد: در مورد جام جهانی ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ گمانه زنی های زیادی وجود داشته و این ها تماما اتهام بوده و هیچ مدرکی وجود ندارد. فرآیند تیم میزبان در جام جهانی را در ۲۰۲۶ را تغییر خواهیم داد و به نظرم اینکه در یک برهه دو کشور میزبان آینده را انتخاب کنیم زیاد مناسب نیست.
اینفینیاتو درباره انتخاب دوجه به عنوان میزبان جام جهانی و شائبه های ان گفت: قطر این حق را قانونی و به طور رای گیری برای خود ایجاد کرد و باید به آن احترام گذاشت.
وی در مورد پلاتینی صحبت هایش را اینگونه ادامه داد: بلاتر به این موضوع اشاره کرد که لحظه مناسب برای کناره گیری را از دست داد و اکنون در تعلیق وجود دارد. باید منتظر دادگاه بود تا آقایان پلاتینی و بلاتر از خود دفاع کنند. بعد از تجدیدنظر شاید دوباره برگردم و در این باره بحث کنیم.
او در مورد رقابتش با شیخ سلمان و دیگر رقبای احتمالی اش برای تصدی ریاست در فیفا گفت: من نمی توانم بگویم این یک رقابت دو نفره است اما می توانم بگویم برای سایر نامزدها احترام قائلم و تمرکزم روی برنامه خودم است و هیچکس را دست کم نمی گیرم.
اینفینیاتو در مورد حمایت همه جانبه اروپا و کار سختش در آسیا گفت: درست است و این طبیعی است که من حمایت اروپا را داشته باشم. البته در آسیا هم حمایت می شود. من باید تک تک به فدراسیون ها بروم و آنها را متقاعد کنم به من رای بدهم.
او در مورد اینکه با شیخ سلمان همکاری خواهد داشت و سیاستی بین آنها وجود دارد یا خیر گفت: هیچ اتحادی بین ما وجود ندارد چون من مطمئنم برنده انتخابات من هستم.
اینفینیاتو در مورد وعده اش برای افزایش تیم ها در جام جهانی که گفته می شود یکی از روش هایش برای افزایش شانس ریاستش در فیفا است نیز اینطور توضیح داد: این نگرش من است و براساس تجربه است. ما مسابقات اروپا را از ۱۶ تیم به ۲۴ تیم افزایش دادیم و خیلی انتقادات وجود داشت. اما با برگزاری بازی ها خیلی ها لذت بردند. اگر تعداد تیم ها را به ۴۰ تیم افزایش دهیم ضمن جذابیت بازی ها، علاقه فوتبالدوستان را بیشتر خواهد کرد. آسیا یک قاره بزرگ با ویژگی های گوناگون. باید ببینیم هر کشوری چه نیازهایی دارد. پیشنهاد افزایش تیم ها در جام جهانی مسلما به سود تیم های آسیایی است.
وی در مورد اینکه از تکنولوژی در فوتبال چقدر استقبال خواهد کرد اینطور توضیح داد: مساله تکنولوژی خط دروازه پر هزینه است و یوفا در مسابقات سال آینده از ان استفاده خواهیم کرد. وقتی شما در برنامه ای مثل ۹۰ درباره اتفاقات صحبت می کنید وقت آن را دارد اما در زمان بازی این مساله وجود ندارد. داوران اضافه چیزی است که ما اعتقاد داریم و وظیفه آنها این است که به داوران کمک کنند. به کمک آنها ما در مسابقات یورو اشتباهات کمتری داشتیم.
اینفینیاتو در مورد دخالت های سیاسی در فوتبال و البته مشکلاتی که این روزها بین دو کشور ایران و عربستان حضور دارد گفت:  سیاست و فوتبال باید جدا باشد و باید کمک کند پل وجود داشته باشد و دیوار نمی خواهیم. باید از فوتبال حفاظت کنیم و مطمئن باشید فوتبال در سراسر جهان بازی می شود.

دروازه بان استقلال خوزستان: من به خرافه اعتقادی ندارم و آن کاغذ متعلق به من نبود!

دروازه بان موفق استقلال خوزستان که یکی از عوامل موفقیت تیم ویسی معرفی می شود مهمان ویژه برنامه نود بود و به سوالات عادل فردوسی پور پاسخ داد.
فرناندو د ژزوز که پیش از این با نام دخسوس شناخته می شد در برنامه نود اعلام کرد تلفظ صحیح نامش دژزوز است و درباره حضورش در فوتبال ایران گفت: تجربه خیلی خوبی برای من بود. همه بازیکنان برزیلی به دنبال این هستند که در خارج خودشان را اثبات کنند.
وی ادامه داد: تیم هایی که من در برزیل بازی کردم همیشه خوب بودند. در بعضی از تیم ها موفقیت و قهرمانی نیز به دست آوردم. در سری B هم بازی کردم و شرایط سختی در آن وجود دارد.

د ژزوز در مورد تقابلش با رونالدینیو گفت: من شانس این را داشتم که جلوی بازیکنان بزرگی بازی کنم. برابر رونالدو و فلامینگو بازی کردم و این شانس بزرگی برای من بود. بازیکنان بزرگ زیادی روبروی شان قرار گرفتم. رونالدینیو و فرد و دیگر بازیکنانی که اکنون به خاطر نمی آورم.
وی در مورد اینکه چرا از سن ۲۵ سالگی فوتبال را آغاز کردی گفت: رقابت شدیدی وجود دارد و من کودکی فوتبال را شروع کردم اما برای رسیدن به شرایط حرفه ای فوتبال مدت زیادی را پشت سر گذاشتم. من از خانواده ای فقیر به این جایگاه رسیدم.
دروازه بان ۱۹۲ سانتی متری استقلال خوزستان در مورد واکنش های نجات بخشش در دروازه این تیم گفت: تیم ما اکنون تمرکز بالایی دارد و با تمرینات زیاد به دنبال موفقیت است. من خیلی تمرین می کنم و ثمره آن را در عملکردم می بینم.
وی درباره موفقیت استقلال خوزستان در این فصل گفت: من می توانم لسترسیتی را مثال بزنم. ما یک برنامه ریزی داشتیم. سال گذشته شانس نداشتیم و بزرگترین موفقیت نگه داشتن مربی بود و با شناخت کامل از بازیکنان به خوبی هدایت آن را برعهده گرفته و نتایج ما با هدایت او شکل گرفته است.
د ژزوز در مورد اعتقاداتش به خرافه اینطور توضیح داد: به من کاغذی دادند و من آن را درون دروازه قرار دادم. من آن را انجا گذاشتم تا شاید صاحب آن پیدا شود و آن را بردارد. من هیچ وقت این کار را نمی کردم. من اینجا حاضر شده ام درباره فوتبال صحبت کنم.
یکی از بازی های تیمم آقای ویسی شاهد بازی بودند و روزی خوبی را داشتم و در نهایت شانس حضور در ایران برایم به وجود امد و من برای ادامه پیشرفت کاملا آماده هستم.
در دروازه بانی گلرهای خوبی در برزیل هستند. من نمی توانم بین دیدا و سزار کسی را انتخاب کنم. من تافارل را خیلی دوست دارم و او رهبر بزرگی برای فوتبال بود.
از اشتباهات می توان تجربه گرفت و این خیلی مهم است. هیچ کس دوست ندارد اشتباه کند اما با اشتباهات بزرگ می شود.
دژزوز در مورد برخودش در دیدار با پرسپولیس و با فرشاد احمدزاده گفت: من فقط می خواستم به او کمک کنم زودتر زمین بازی را ترک کند و برای مداوا در کنار دکتر حضور یابد اما او منظور مرا اشتباه متوجه شد.
او در مورد پاس گل هایش نیز گفت: من همیشه تلاش می کنم در این راه به تیمم کمک کنم و مربی دروازه بانم خیلی به من کمک می کند.
دروازه بان استقلال خوزستان در مورد ویسی نیز گفت: مربی خیلی جوان و خیلی خاکی! چیزهای خاص که نمی توانم درباره او بگویم. هر مربی شخصیت متفاوت دارد و نمی توانم او را با گوآردیولا مقایسه کنم.
او در مورد قهرمانی تیمش گفت: در فوتبال نمی توان چیزی را پیش بینی کرد. فوتبال سورپرایزهای خاص خودش را دارد و ما باید تلاش کنیم. ۳۰ امتیاز باقی مانده  و بازی ها سخت تر می شود. تیم ها در انتهای فصل بهتر می شوند. اینکه بگویم در کدام رتبه قرار می گیریم سخت است و تلاش می کنیم بهترین جایگاه را بگیریم.
دروازه بان برزیلی استقلال خوزستان در مورد شکست ۷ گله برزیل برابر آلمان در جام جهانی گفت: خیلی سخت بود و نتیجه ناراحت کننده بود.

پیروانی: کی روش از من خواست از دکتر قالیباف کمک بگیرم

مدیر تیم ملی با حضور روی خط برنامه نود بار دیگر به حاشیه های این روزهای فوتبال ایران دامن زد و درباره آن توضیح داد.
افشین پیروانی در این باره گفت: ما دو بحث را باید پیگیری کنیم. یکی درباره حضور اینفانتینیو است. من ایمیل هایی که آقای کی روش به ایشان زده را کاملا در جریان هستم. دوستان به نظرم فراموش کرده اند. من بحثم آقای کی روش نیست اما اگر قبول داریم ایشان مربی شناخته شده ای است باید او در این جلسه حضور می یافت. اما نباید کاپیتان تیم ملی یا امثال منصوریان، علی دایی، عابدزاده و … به عنوان افرادی فوتبالی حضور می یافتند؟ دوستان می گویند نمی خواستیم بحث فوتبالی کنیم.
وی ادامه داد: من انتقادی که کردم از رییس فدراسیون بود و کسانی که کار تشریفات را انجام می دادند مسلما فراموش کرده اند.
پیروانی در مورد اینکه اینفانتینو اعلام کرده فدراسیون او را به ایران دعوت کرده گفت: مطمئنا فدراسیون او را دعوت کرده اما آقای کی روش رایزنی های لازم را در این باره انجام داده اند.
مدیر تیم ملی در مورد استعفای کارلوس کی روش گفت: قبول داریم کی روش مربی بزرگی است یا نه؟ خیلی از دوستان مصاحبه کردند و باید دید کی روش را از نظر فنی قبول داریم؟ من شخصیت حقیقی و حقوقی دارم و از ۲۴ ام استعفایم را خدمت آقای کفاشیان دادم و اکنون به عنوان دلسوز ایران و تیم ملی حرف می زنم. من کی روش را دوست دارم چون او تیم ما را به جام برده، برابر نیجریه مساوی کردیم، آرژانتین را آنگونه شکست خوردیم و کره را همیشه برده ایم.
وی ادامه داد: ما امکانات و تدارکات می خواهیم. وقتی با برد تیم ملی اینگونه شور و هیجان ایجاد می کند نباید امکانات ایجاد شود؟ این یک زیاده خواهی است؟ هیچ اتفاقی برای کمپ ایران نیفتاده است. ما مشکل البسه داریم و اردوی ما به زودی شروع می شود و ما لباس تمرینی نداریم! ما می گوییم مشکل داریم و بعد می گویند این حرف ها زیاده خواهی است.
پیروانی در مورد استعفای کی روش و تاریخ آن که همزمان با پایان کار کفاشیان در فدراسیون است و شایبه حضورش در بازی انتخاباتی گفت: من ۲۴ بهمن ماه استعفا دادم. بعد از جلسه آقای کی روش از من خواهش کردند با توجه به دو بازی آینده ما را تنها نگذار. بدنامی در فوتبال ما بهتر از گمنامی است. هر کس بی تیم است به دنبال مصاحبه علیه دیگران است. آقای کفاشیان به تنهایی نمی تواند این فوتبال را به جلو ببرد. جزیی ترین چیزها را او می گوید پول ندارم. اگر کی روش دغدغه دارد می خواهیم بگوییم تیم ملی با این شرایط به جام جهانی صعود نمی کند.
وی در ادامه درباره اختلافات موجود در سطح مدیریتی فوتبال ایران گفت: ۱۱ ماه با تیم ملی هستم و نمی دانم چرا این اتفاقات می افتد. وزارت ورزش هم با بودجه ای که دارد و تیم هایی که وجود دارد مسلما نمی تواند کمک زیادی به تیم ملی کند. آقای کی روش از من خواست نزد قالیباف بروم و از او برای کمک به تیم ملی درخواست داشته باشم. او گفته من نمی توانم با امکانات موجود تیم را به موفقیت برسانم.

می فایل