اخبار مهم
Home / ورزشی / درخشش خوزستانی ها در شب توقف سرخابی های پایتخت/ استقلال صدرنشین ماند+ حاشیه ها و جدول
l7FEZ0JjdTgAAAABJRU5ErkJggg

درخشش خوزستانی ها در شب توقف سرخابی های پایتخت/ استقلال صدرنشین ماند+ حاشیه ها و جدول

سرویس ورزشی «vs666»- بازی های هفته ۱۹ لیگ برتر فوتبال کشور با برگزاری ۹ بازی به پایان رسید و بار دیگر سرخابی های پایتخت همچون هفته گذشته به نتیجه تساوی مقابل حریفان خود دست یافتند و نکته قابل توجه در این هفته از رقابت ها درخشش تیم های خوزستانی بود که در نهایت نیز منجر به پیروزی ۲ تیم و تساوی یک تیم از جمع خوزستانی ها شد.


تکرار سناریوی همیشگی در اصفهان

در این بازی تماشایی پرسپولیس توسط عالیشاه (۳۵) و علیپور (۸۰) به گل رسید و گل‌های  ذوب  را حسن‌زاده‌(پنالتی) و تبریزی(۲+۹۰) به ثمر رساندند.

استادیوم فولادشهر، تماشاگر: ۸ هزار نفر
داور: اشکان خورشیدی

ذوب‌آهن:

محمدرشید مظاهری، محمد نژادمهدی، علی همام(مرتضی تبریزی ۵۶)، هاشم بیک‌زاده، مهدی مهدی‌پور، هادی محمدی، احسان پهلوان، کاوه رضایی، دانیال اسماعیلی فر، مهدی رجب زاده(حسن زاده ۶۳) و قاسم حدادی فر(کامدار ۸۳)
سرمربی: یحیی گل‌محمدی

پرسپولیس:

الکساندر لوبانف، لوکا ماریچ(نور محمدی ۸۶)، محسن بنگر، محمد انصاری، رامین رضاییان، کمال کامیابی نیا، محسن مسلمان، فرشاد احمدزاده(احمد نوراللهی ۶۳)، علی علیپور، امید عالیشاه و مهدی طارمی
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

اخطار

هاشم بیک زاده(۳۰) از ذوب آهن
فرشاد احمدزاده(۳۰) – کامیابی نیا (۷۱) – رضاییان(۸۶) – طارمی(۸۹) از پرسپولیس

شرح گل ها

ذوب آهن ۰ پرسپولیس ۱ : (دقیقه ۳۵، امید عالیشاه): حرکت مهاجمان پرسپولیس پشت محوطه جریمه و پاس فوق العاده طارمی برای امید عالیشاه این بازیکن را با رشید مظاهری تک به تک کرد و گل اول به نام شماره دو پرسپولیس رقم خورد.
ذوب‌آهن ۱ ـ پرسپولیس ۱ (دقیقه ۷۳ مسعود حسن‌زاده‌) : در حالی که کمال کامیابی‌نیا یک ضربه پنالتی را برای تیمش از دست داده بود، ذوبی‌ها صاحب پنالتی شدند و این ضربه را مسعود حسن‌زاده‌ برخلاف حرکت لوبانوف وارد دروازه کرد تا بازی به تساوی بیانجمد.
ذوب آهن یک پرسپولیس ۲ :(دقیقه ۸۰، علی علیپور): روی آوانتاژ فوق العاده اشکان خورشیدی پرسپولیس توسط علی علیپور از پشت محوطه جریمه صاحب فرصت شد و گل برتری تیمش را  کاملا فنی به ثمر رساند.
ذوب آهن ۲ – پرسپولیس ۲: (دقیقه ۹۰، مرتضی تبریزی): روی یک ارسال و در ثانیه های پایانی بار دیگر ذوب آهن موفق شد بازی را به تساوی بکشاند تا حسرت پرسپولیس برای رسیدن به برتری مقابل آنها باز هم ادامه داشته باشد.

شرح بازی:

پرسپولیس بازی را خوب آغاز کرد و با تغییراتی که در ترکیب خود صورت داده بود موفق شد فرصت های خوبی روی دروازه شاگردان یحیی ایجاد کند. هرچند بارندگی قبل از بازی روی روند حرکتی دو تیم و بازیکنان آن تاثیر گذاشته بود و سر خوردن های پیاپی بازیکنان به این دلیل بود.
پرسپولیس با نشانه گرفتن عمق خط دفاعی ذوب به خوبی توانست چند موقعیت خوب برای این تیم ایجاد کند که در نهایت یک بار توسط امید عالیشاه به گل رسید تا نیمه اول را با همین گل به سود خود پایان برساند.
نیمه دوم بازی ذوب و پرسپولیس تاکتیکی و البته با شرایط خاصی دنبال شد. شاید اگر ضربه پنالتی کمال کامیابی نیا در درون دروازه ذوب آهن قرار می گرفت، سرخپوشان شرایط مناسبی با پشتوانه دو گله برای رسیدن به برد برخوردار می شد اما تساوی یک بر یک و در نهایت ضربه دقیق علیپور که با گل تبریزی پاسخ داده شد تساوی دو بر دو را برای آنها رقم زد.

بهترین بازیکن

علی علیپور در دومین بازی پیاپی برای سرخپوشان موفق به زدن گل شد و این تیم را در آستانه برتری نیز قرار داد اما این فرصت خوب از کف آنها رفت. مهاجم جوان پرسپولیس که با ضربه ای فنی موفق شده بود گل دوم پرسپولیس را در شرایط بد روحی سرخپوشان به ثبت برساند می توانست بار دیگر فرشته نجات سرخ ها لقب گیرد که نتوانستند از این فرصت مناسب استفاده کنند.

اتفاق ویژه:

اعلام پنالتی برای پرسپولیس بار دیگر مدعیان زیادی برای ضربه زنی به خود دید؛ مهدی طارمی به عنوان فردی که پنالتی روی او حادث شده بود خود را در این مساله محق می دانست و محسن بنگر فاصله ۱۰۰ متری از دروازه خودی تا محوطه جریمه حریف را دوید تا این ضربه را به بزند و در نهایت کمال کامیابی نیا که ضمن از دست دادن ضربه پنالتی، در برگشت هم نتوانست آن را تبدیل به گل کند و در نهایت در سمت مقابل یک پنالتی به سود ذوب مرتکب شد.
پرسپولیس اما همچنان پنالتی از دست می دهد و مدعیان ضربه زدن را بیشتر می بیند!

دقایق حساس

دقیقه ۳: فرار علی علیپور روی پاس تودر امید عالیشاه، این مهاجم را با رشید مظاهری تک به تک کرد که پاس عرضی علیپور نصیب طارمی نشد و عرض دروازه را طی کرد.
دقیقه ۳: رامین رضاییان توپ بازگشتی از عدم ضربه طارمی را بار دیگر روی دروازه فرستاد که مظاهری زودتر از دیگر بازیکنان آن را از آن خود کرد.
دقیقه ۵: فرشاد احمدزاده در حالی که عزم دروازه ذوب آهن کرده بود با خطای هاشم بیک زاده متوقف شد و ضربه ایستگاهی را رشید مظاهری درون شش قدم از آن خود کرد.
دقیقه ۶: کاوه رضایی از پشت محوطه جریمه ضربه راه دور خود را روانه دروازه پرسپولیس کرد که توپ با اختلاف به بیرون رفت.
دقیقه ۹: بهترین پاسور لیگ بار دیگر به دنبال افزایش آمار خود بود که کاوه رضایی قبل از اینکه پاس رجب زاده را از شش قدم به سمت دروازه بزند توسط لوکا به کرنر فرستاده شد.
دقیقه ۱۰: هاشم بیک زاده از سمت چپ به سمت دروازه پرسپولیس یورش برد و بعد از دریبل رضاییان توپش را به محوطه جریمه فرستاد که  ضربه کاوه رضایی در اختیار لوبانف قرار گرفت.
دقیقه ۱۲: اشتباه مدافعان پرسپولیس در مهار پهلوان، پاس عمقی این بازیکن را در آستانه استفاده کاوه رضایی قرار داد که این فرصت خطرناک توسط لوبانف دفع شد. در ادامه کاوه رضایی روی این بازیکن خطا مرتکب شد که خورشیدی بازی را متوقف کرد.
دقیقه ۱۵: حرکات سه ضلع هجومی پرسپولیس در نهایت توپ را در پشت محوطه در اختیار عالیشاه قرار داد که  شوت کم اثر این بازیکن با اختلاف زیاد از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۱۷: ضربه ایستگاهی ارسالی از سوی مسلمان با اشتباه نژاد مهدی در آستانه ورود به دروازه به بیرون رفت و یک کرنر شکل گرفت.
دقیقه ۲۷: ارسال روی دروازه ذوب آهن موقعیت خوبی برای رسیدن به گل برای سرخپوشان ایجاد کرد که در یک فعل و انفعال توپ به رضاییان رسید و ضربه بی دقت این بازیکن با اختلاف به بیرون رفت.
دقیقه ۳۸: شوت هاشم بیگ زاده از گوشه محوطه جریمه پرسپولیس با اختلاف کمی به بیرون رفت تا هواداران ذوب ثانیه ای به خیال گل به هوا برخیزند.
دقیقه ۵۳: فرار مهدی طارمی به محوطه جریمه و پاس به عقب او به امید عالیشاه با دریبل مدافع مستقیم همراه شد و البته ضربه نهایی توسط او خیلی بد بود و راهی به دروازه نیافت.
دقیقه ۵۵: حرکت ۳ نفره علیپور، طارمی و در نهایت احمدزاده فرصت خوبی برای شماره ۱۰ پرسپولیس ایجاد کرد که با ضربه بی‌دقت او و البته واکنش خوب مظاهری این فرصت ایده‌آل از دست رفت.
دقیقه ۶۸: ارسال حدادی فر با ضربه سر هاشم بیگ زاده در تیر دوم همراه شد که توپ با اختلاف کم به بیرون رفت.
دقیقه ۶۹: حرکت نوراللهی از جناح راست با ضربه راه دور و بیرون از محوطه او همراه بود که توپ راهی به دروازه مظاهری نیافت.
دقیقه ۷۰: شوت پشت محوطه جریمه علی علیپور با برخورد به تیرک به شش قدم برگشت که با دخالت طارمی و نظری یک ضربه پنالتی به سود سرخپوشان اعلام شد. این ضربه پنالتی را کمال کامیابی‌نیا برای پرسپولیس زد که با واکنش مظاهری توپ وارد دروازه نشد و ضربه برگشتی را این بازیکن به بیرون زد.
دقیقه ۷۲: روی یک ضدحمله ذوبی‌ها توسط مرتضی تبریزی درون محوطه جریمه صاحب توپ شدند که شوت این بازیکن با دخالت کامیابی‌نیا و برخورد دست این بازیکن یک پنالتی نصیب ذوب‌آهن کرد. خورشیدی با اعلام این پنالتی یک کارت زرد به هافبک دفاعی پرسپولیس داد.
دقیقه ۷۵: مهدی طارمی درون محوطه جریمه صاحب فرصت شد و ضربه اش با برخورد به دستان مظاهری و تیرک دروازه به کرنر رفت.

دومین برد متوالی شاگردان فرهاد کاظمی

گل سیاه جامگان روی پاس عنایتی وضربه افشار در دقیقه   58 رقم خورد وتیم میزبان در حفظ این گل موفق عمل کرد.

هفته نوزدهم لیگ برترف ساعت ۱۴:۳۰،ورزشگاه ثامن مشهد تماشاگر: ۳۰۰ نفر
داور:محمدحسین زاهدیفر کمک ها: محمدرضا امینی- محمد راهی
اخطار:
علیرضا لطیفی – گسترش فولاد دقیقه ۵۶
مصطفی احمدی – سیاه جامگان دقیقه ۷۵

سیاه جامگان مشهد:

محمدرضا ناصری، میثم حسینی، بهروز افشار، مهدی جعفرپور، رضا شربتی، مصطفی احمدی، حسین کریمی (۵۸ میلاد نوری)، حمیدرضا علی عسگری، علیرضا نقی‌زاده، رضا عنایتی، ایمان موسوی.
سرمربی: فرهاد کاظمی

گسترش فولاد تبریز:

داود نوشی‌صوفیانی، مرتضی اسدی، سیدمحسن حسینی، علیرضا لطیفی، امید نظامی‌پور، محمد ابراهیمی، مگنو باتیستا، لئوناردو پیمنتا، داریوش شجاعیان، محمدامین درویشی، شهرام گودرزی، سیدمهدی سیدصالحی.
سرمربی: فراز کمالوند

شرح بازی:

دو تیم سراسر حمله بودند درست است که این نیمه گلی در بر نداشت اما بازیکنان دو تیم حملات زیادی روی دروازه یکدیگر ایجاد کردند، هر دو تیم مدام در حمله بودند تا بتوانند نیمه اول را پیروز به رختکن بروند اما حملات آن ها ثمری نداشت. حملات سیاه جامگان در نیمه دوم بالاخره جواب داد و شاگردان کاظمی به گل رسیدند و سعی در حفظ آن داشتند،گسترشی ها در دقایق پایانی فشار زیادی آوردند تا گل را جبران کنند و حداقل یک امتیاز بگیرند اما موفق به انجام این کار نشدند و در نهایت سیاه جامگان پیروز میدان شد.

شرح گل:

۱ ـ صفر (سیاه جامگان): ارسال ضربه کاشته از جناح راست و دفع توپ مدافعان به بهروز افشار رسید و افشار از روی خط شش قدم توپ را به طاق دروازه گسترش کوبید.

بهترین بازیکن:

محمدرضا ناصری بارها جلوی گلزنی بازیکنان گسترش را گرفت و دروازه تیمش را نجات داد او که برای دومین بار برای سیاه جامگان به میدان رفت اولین کلین شیتش را نیز ثبت کرد.

اتفاق ویژه:

 سیاه جامگان مشهد سومین برد پیاپی خود را کسب کرد و بدین ترتیب قهرمان دور برگشت شد. این تیم فعلا یک پله در جدول صعود کرده است.

دقایق حساس:

دقیقه ۴: خطای بازیکن گسترش روی نقی زاده باعث شد سیاه جامگان صاحب ضربه آزاد شود که ضربه ایمان موسوی ثمری نداشت.

دقیقه ۶: توپ سیدمهدی سیدصالحی به شکل خطرناکی از کنار دروازه سیاه جامگان بیرون رفت.

 دقیقه ۸: ضربه اوت بلند ایمان موسوی در دستان نوشی صوفیانی جای گرفت.

دقیقه‌۱۹:سید مهدی سید صالحی موقعیت تک به تک را از دست داد. این موقعیت پس از برگشت دادن سانتر ایستگاهی پیمنتا به دست آمد.

دقیقه ۲۴: علیرضا نقی زاده درون محوطه جریمه صاحب موقعیت شد که اگر به علی عسگری پاس می داد شاید سیاه جامگان بهتر از فرصتش استفاده می کرد.

دقیقه ۳۳: ضربه کرنر پیمنتا با ضربه  سر بازیکن گسترش مواجه شد اما بازیکن گسترش توپ را از دروازه سیاه جامگان دور کرد.

دقیقه ۴۱: پاس موسوی به عنایتی رسید که عنایتی با سینه توپ را کنترل کرد اما در آخر ضربه را به بیرون زد.

دقیقه ۴۷: سانتر خطرناک پیمنتا را ناصری از دروازه دور کرد.

دقیقه ۶۵: گسترش از روی سانتر صاحب موقیت شد و با بی دقتی مهاجمان از دست رفت.

در حاشیه:

* علیرضا نقی زاده بازیکن مشترک دو تیم است.

*فرهاد کاظمی مدافعانش را تشویق کرد و با این کار به آن ها روحیه داد.

*با وجود رایگان شدن تماشای این دیدار فقط ۳۰۰ هوادار مشهدی در استادیوم حضور دارند.

اولین باخت قلعه نویی در برف و طوفان

پس از پیروزی مشهدی ها در بازی رفت، آنها امروز به تبریز رفته بودند تا نوار پیروزی های خود را در مقابل این تیم طولانی تر کنند، نواری که از ابتدای بازی های این دو تیم در لیگ برتر تاکنون بریده نشده است، پدیده امروز توانست در ورزشگاهی که شرایط جوی نامساعد داشت و طوفان و برف را در خود می دید به پیروزی چهارم خود در تاریخ لیگ برتر برسد. این بازی را می توان اولین باخت امیر قلعه نویی روی نیمکت تراکتورسازی نیز در لیگ برتر دانست.

هفته نوزدهم لیگ برتر ، ساعت ۱۴:۳۰  ورزشگاه یادگار امام تبریز
داور: سیدحسین زرگر کمک‌ها:  آرمان اسعدی،  علی دودانگه

تراکتورسازی:

محمدرضا اخباری، محمد ایرانپوریان، شجاع خلیل زاده، خالد شفیعی، شاهین ثاقبی (ایوب کلانتری ۵۸)، بختیار رحمانی، آگوستو سزار، نانگ  (الکساندر کارلوس ۵۶)، مهدی کیانی، سعید آقایی و مهدی شریفی (۷۷- سروش رفیعی)
سرمربی: امیر قلعه نویی

پدیده:

مجتبی روشنگر،  احمد آل نعمه، محمدرضا ناصحی، مسعود نظرزاده، محمدحسین مرادمند، محسن یوسفی(۵۷ فریبرز گرامی)، مصطفی احمدی،  میثم نقی زاده، معین عباسیان، مهدی خیری و بهمن سالاری(۱+۹۰ محمد خمیسی)
سرمربی: رضا مهاجری

اخطار:

دقیقه ۱۶ – بهمن سالاری از پدیده

شرح گل:

تراکتورسازی ۰ پدیده ۱ (دقیقه ۵۳، محسن یوسفی) : مشهدی ها توانستند از شرایط جوی بازی نهایت استفاده را بکنند و یک پنالتی از حریف بگیرند و در نهایت محسن یوسفی که پشت این پنالتی ایستاده بود توانست برای اولین بار در این بازی گلزنی کند.
 
تراکتورسازی ۱ پدیده ۱ (دقیقه ۶۶، محمد ایرانپوریان) : یک پنالتی دیگر در این بازی نتیجه بازی را تغییر داد، این بار تراکتورسازان توانستند گلزنی کنند، پنالتی که از برخورد توپ به دست مدافع پدیده نصیب تبریزی ها شد با ضربه ایرانپوریان به دومین گل این بازی تبدیل شد.

تراکتورسازی ۱ پدیده ۲ (دقیقه ۷۴، فریبرز گرامی) : سانتر مشهدی ها در این لحظه و در حالی که بازیکنان زیادی در محوطه تبریزی ها حضور داشتند با ضربه سر دقیق و زیبای فریبرز گرامی به گل دوم پدیده تبدیل شد.

شرح بازی:

پدیده ای ها بازهم توانستند در برابر تراکتورسازان به برتری رسیدند و توانستند چهارمین پیروزی پیاپی خود را در دومین سال حضور خود در لیگ برتر مقابل این به دست آوردند.
بازی با حملات تراکتورساران آغاز شد البته حملاتی که چندان زهردار نبود، پدیده نیز نیم نگاهی به دروازه تبریزی ها داشت اما شاگردان قلعه نویی را می توان در نیمه اول حاکم توپ و میدان دانست، حکومتی که برای آنها سودی نداشت و بازیکنان این تیم به جز دو بار بیشتر نتوانستند موقعیت خطرناکی را روی دروازه حریف بوجود بیاورند و در نهایت نیمه اول را دو تیم با تساوی بدون گل به رختکن بروند.
اما در نیمه دوم و با اتفاقات عجیبی که ورزشگاه افتاد می توان گفت شروع بازی تحت الشعاع طوفان قرار گرفته بود، طوفان شدیدی که در ابتدای نیمه دوم در زمین شروع شد و بعد از دقایقی با تبدیل شدن به برف و بوران تمام لحظات این بازی را در این نیمه تحت تاثیر قرار داده بود. شرایط جوی این زمین باعث شده بود تا دو تیم بیش از پیش به بازی فیزیکی روی بیاورند و دو پنالتی برای دو تیم گرفته شود.
تراکتورسازان پس از دریافت گل تلاش بسیاری برای جبران داشتند و به همین دلیل خود را به دروازه پدیده نزدیک کردند و علاوه بر گلی که از روی نقطه پنالتی به ثمر رساندند چند بار دیگر می توانستند تور دروازه پدیده را به لرزه دربیاورند اما در این کار موفق نشدند تا پدیده از معدود موقعیت هایی که در این نیمه به دست آورد بتواند گلزنی کند و بازی را در نهایت به سود خود به پایان برساند.
پدیده با این پیروزی ۲۴ امتیازی شد و در رده یازدهم جدول رده بندی ایستاد و تراکتورسازان نیز ۲۷ امتیازی و در رده هفتم جدول رده بندی باقی ماندند.

بهترین بازیکن:

این بازی با توجه به شرایطی که داشت نتوانست در خدمت بازیکنان برای درخشش باشد و به همین دلیل نمی توان از بازیکنی به عنوان شاخص ترین بازیکن این دیدار نام برد، با کمی اغماض شاید بتوان از فریبز گرامی نام برد که به عنوان بازیکن ذخیره به میدان آمد و به عنوان تعویض طلایی برای تیمش گلزنی کرد .

اتفاق ویژه:

طوفان شدیدی که از ابتدای نیمه دوم در ورزشگاه وزیدن گرفت در ابتدا باعث تاخیر حدودا ده دقیقه ای بازی شد پس از فروکش کردن آن، دو دقیقه پس از آغاز بازی باز هم به دستور داور، این بازی قطع شد و دو تیم به دلیل طوفان شدید به رختکن رفتند و بازهم با تاخیری در حدود پانزده دقیقه دو تیم به میدان آمدند و بازی خود را آغاز کردند. البته در میانه های نیمه دوم نیز برف سنگینی در ورزشگاه گرفت و یکی از عوامل به وجود آمدن دو پنالتی نیز همین موضوع بود.

دقایق حساس:

دقیقه ۱۷ – نفوذ و سانتر ایرانپوریان از جناح راست با ضربه سر شریفی روبرو شد اما این توپ از کنار دروازه روشنگر به بیرون رفت.
دقیقه ۲۲ – بازهم سانتر ایرانپوریان برای شریفی فرستاده شد و ضربه بغل پای این بازیکن نیز به طرز خطرناکی از بالای دروازه پدیده به بیرون رفت.
دقیقه ۳۵ – سانتر بختیار رحمانی درون محوطه جریمه به خلیل زاده رسید اما ضربه سر این بازیکن بیرون رفت.
دقیقه ۴۴ – سانتر دیگری از بختیار رحمانی، روی دروازه پدیده با ضربه سر شجاع خلیل زاده از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۵۶ – مهدی شریفی از پشت محوطه جریمه شوت محکمی را روانه دروازه مشهدی ها کرد اما این توپ با اختلاف کمی از بالای دروازه این تیم به بیرون رفت.
دقیقه ۸۱ – بازهم معین عباسیان خطرناک ظاهر شد و ضربه خود را به سمت دروازه تبریزی ها زد اما این توپ خطرناک از بالای دروازه تراکتور به بیرون رفت.

فولاد خوزستان ۲۰ شد

تک گل فولاد توسط محمد اهل شاخه در دقیقه ۷۱ به ثمر رسید و با همین گل شاگردان دراگان توانستند دومین سه امتیاز متوالی را در نیم فصل دوم کسب کنند.

هفته نوزدهم لیگ برتر ، ساعت ۱۴:۳۰  ورزشگاه غدیر اهواز
داور:تورج حق وردی  کمک‌ها: علی میرزا بیگی و فرهاد مروجی
اخطار: دقیقه ۳۶ عبدا.. کرمی (سپاهان)
محمد اهل شاخه ۷۰ (فولادخوزستان)
محمود مطلق زاده ۸۰ ( فولادخوزستان)
حسین فاضلی ۴+۹۰ (سپاهان)

فولاد خوزستان: علیرضا سلیمی، محمداهل شاخه، بهمن کامل، امید خالدی، عبدا.. ناصری (۸۷-محمدخانزاده)، ماتیاس چاگو (۲۲-محمود مطلق زاده)، اکبر ایمانی، ساسان انصاری، امیرحسین فشنگچی (۷۵- احمد عبدا.. زاده)، مهرداد بایرامی، کوئه ماها.
سرمربی: دراگان اسکوچیچ

سپاهان اصفهان
: رحمان احمدی، عبدا.. کرمی، هادی عقیلی، حبیب گردانی، وریا غفوری، فوزیل موسی اف (۴۵-میلاد سرلک)، محرم نویدکیا(۶۵-حسین فاضلی)، رسول نویدکیا، سینیجاد آبریچیچ(۸۳-امین منوچهری)، محمدرضا خلعتبری و لوسیانو پریرا.
سرمربی: ایگور استیماچ

شرح گل

۱-۰: در دقیقه ۷۰ بازی ساسان انصاری با فرار از تله آفساید ارسال دقیقی روی دروازه سپاهان انجام داد که محمد اهل شاخه با جایگیری مناسب با ضربه سر دیدنی دروازه سپاهان را باز کرد.

شرح بازی:

نیمه اول این بازی حساس تحت الشعاع شرایط بد جوی قرار داشت چون باد شدید در اهواز روی کیفیت فنی دو تیم تاثیر فراوان گذاشته بود. با این حال در دقایقی از بازی سپاهان برتر بود و در دقایقی دیگر فولاد گرچه هیچ کدام از دو تیم موقعیت های خطرناکی نداشتند و تنها روی اشتباهات فردی مدافعان می توانستند در یکی، دو صحنه به گل برسند که این موقعیت ها هم از دست رفت تا نیمه اول بازی چندان چنگی به دل نزند. در نیمه دوم بازی به همان شکل نیمه نخست پیگیری شد با این تفاوت که میزبان به صورت نسبی بر حریف قدرتمند خود برتری داشت و روی همین برتری هم توانست در اولین موقعیت خطرناک خود در این نیمه به گل برتری برسد. ساسان انصاری چهره پرفروغ فولاد با یک ارسال دقیق تک گل تیمش را ساخت تا اهل شاخه قفل دروازه ها را باز کرده و فولاد را به سمت دومین برد متوالی سوق دهد. با این برد فولاد اسکوچیچ به امتیاز بیست رسید تا جایگاهش در جدول رده بندی را تا حدودی سرو سامان بدهد گرچه با وجود این برد فولاد همچنان در جایگاه سیزدهم باقی ماند.

بهترین بازیکن: ساسان انصاری

بدون شک بازی درخشان این بازیکن در برد فولاد نقش به سزایی ایفا کرد. ساسان چه در نیمه اول چه در نیمه دوم بارها مدافعان سپاهان را آزار داد و درنهایت هم با ساختن گل برتری تیمش توانست به عنواتن بهترین بازیکن میدان شناخته شود.

اتفاق ویژه

*مصدومیت ستاره های خارجی دو تیم در همان نیمه نخست که تعویض های اجباری روی دست مربیان کروات دو تیم گذاشت جالب توجه بود. در ابتدا ماتیاس چاگو آسیب دید و بیرون رفت و چند دقیقه بعد فوزیل موسی اف هم به همین سرنوشت دچار شد و جای خود را به بازیکن جوان سپاهان داد.

دقایق حساس:

دقیقه ۱۸: امیر حسین فشنگچی در موقعیتی تک به تک به جای این که خودش دروازه سپاهان را باز کند با یک پاس بی مورد چاگو را صاحب توپ کرد که این مهاجم کامرونی در موقعیت آفساید بود تا فرصتی طلایی از دست اهوازی ها در برود.
دقیقه ۳۴: شوت فوزیل موسی اف از فاصله ۳۰ متری با اختلاف از کنار دروازه فولاد به اوت رفت.
دقیقه۳۹: ضربه ایستگاهی فولاد را امیر حسین فشنگچی از پشت محوطه جریمه زد که رحمان احمدی توپ را در آغوش کشید.
دقیقه۴۵: ضربه ساسان انصاری از گوشه سمت چپ محوطه جریمه را رحمان احمدی به سختی در آغوش کشید تا آه از نهاد نیمکت نشینان فولاد بلند شود.
دقیقه ۷۲: ضربه غافلگیر کننده لوسیانو پریرا با برخورد به تیرک افقی دروازه فولاد به زمین برگشت خورد.
دقیقه ۸۹: ضربه کوئه ماها از پشت محوطه جریمه می رفت به گل دوم میزبان تبدیل شود که رحمان احمدی توپ را در آغوش گرفت.
دقیقه۴+۹۰: هادی عقیلی مدافع پیش تاخته سپاهان آخرین بخت این تیم برای فرار از شکست را با یک ضربه ناامید کننده از دست داد تا استیماچ از فرط ناراحتی بالا و پایین بپرد.

در حاشیه

* با وجود رایگان بودن تماشای بازی تا چند دقیقه قبل از بازی تنها ۱۵۰۰ نفر به ورزشگاه آمده بودند.

*مهدی بدرلو هافبک فولاد در لیست ١٨ نفره فولاد قرار ندارد.
*باشگاه فولاد بنر بزرگی برای شهدای مدافع حرم استان خوزستان در کنار زمین نصب کرده است.
*نناد نکولیچ مربی فولاد با ایگور استیماچ و کادر فنی سپاهان در کنار زمین برخورد گرمی داشت.
*امید خالدی در غیاب مهرداد جماعتی و مساریچ امروز کاپیتان فولاد است.
*از بازیکنان سپاهان عبدالله کرمی ، وریا غفوری وً پریرا به سمت نیمکت فولاد رفتند.

*دقیقه ٤ هواداران ایوب والی را به شدت تشویق کردند وً خواستار بخشش او شدند.

*اکبر ایمانی از فولاد به سمت نیمکت سپاهان رفتند.
*ماتیاس چاگو هافبک کلیدی فولاد به دلیل مصدومیت لنگان لنگان زمین را ترک کرد تا بدشانسی ها اسکوچیچ تمامی نداشته باشد.
*قضاوت بد تورج حق وردی از نگاه هواداران اعتراض شدید انها را به همراه داشت.

*در دومین دقیقه از وقت های تلف شده نیمه نخست حبیب گرذانی با حرکتی خشن باعث مصدومیت مطلق زاده شد که بسیاری منتظر اخراج این بازیکن بودند اما تورج حق وردی اعتقادی به دادن کارت قرمز نداشت.

پیروزی بزرگ تارتار برابر تیم سابق

علی دایی و شاگردانش که با سه شکست از چهار بازی اخیر لیگ فاصله خود را با تیم‌های بالاتر از خود زیاد کردند در صورت پیروزی برابر راه‌آهن و شکست یا تساوی حریفانشان می‌توانند تا رده چهارم صعود کنند اما در مقابل مهدی تارتار با خریدهای پرتعدادش در نیم‌فصل و آمادگی که هفته گذشته برابر تراکتورسازی نشان دادند امیدوار به کسب امتیاز برابر تیم سابقش است.

هفته نوزدهم لیگ برتر
ورزشگاه: یادگار امام قم / تماشاگر: ۱۰۰ نفر
داور: محمدرضا فغانی ؛ کمک‌ها: سجاد طوری، امیررضا آشورماهانی و امید سعیدفر / ناظر داوری: ایرج نظری

صبای قم

حامد لک، مسعود حق‌جو، فیلیپه ماچادو، سامان آقازمانی(۵۵- کریم اسلامی(۷۷- محمد اوسانی))، محمدامین آرام‌طبع، فرشید باقری، اکبر صادقی، ابوالفضل ابراهیمی، پیام صادقیان، فرید بهزادی‌کریمی و محمد قاضی
سرمربی: علی دایی

راه‌آهن

محسن فروزان، فرشاد فرجی، ابراهیم کریمی، سید احمد مهدی‌زاده، حامد زمانی(۸۲- محمدرضا سلیمانی)، بهادر عبدی، حمیدرضا دیوسالار، مهدی حنفی، سید علی فاطمی،  محمد عباس‌زاده(۸۷- مجید حسینی) و آنتوس سولومو( ۶۵- فرزاد آشوبی)
سرمربی: مهدی تارتار

اخطار

محمد قاضی(۳۹) – فیلیپه ماچادو(۴۵) – فرید بهزادی‌کریمی(۷۴)  از صبا
فرشاد فرجی(۸۳) – بهادر عبدی (۸۹(۸۷)) از راه آهن

شرح گل:

صبا ۰- راه‌آهن۱(دقیقه ۱۹: گل به خودی سامان آقازمانی): پرتاب دست زمانی را قاضی با ضربه سر زد که توپ برگشتی را بهادر عبدی با شوت روی پا زد و حامد لک درازکش با پا دفع کرد و در ادامه نیز حق‌جو قصد داشت توپ را دفع کند که به سامان آقازمانی خورد و وارد دروازه صبا شد.

شرح بازی


صبا بازی را هجومی آغاز کرد و تا دقیقه ۱۵ سوار بر بازی بود اما به مرور زمان راه‌آهن مالکیت توپ را در اختیار گرفت و تا پشت محوطه صبا پیش می‌رفت تا اینکه در دقیقه ۱۹ روی پرتاب دست زمانی و شوت عبدی، توپ در یک رفت و برگشت به آقازمانی خورد و وارد دروازه صبا شد. بعد از آن صبا چند حمله نصفه و نیمه داشت اما عملکرد خوب خط دفاعی راه‌آهن مانع از گلزنی شاگردان دایی شد. در حالی که پیش‌بینی می‌شد راه‌آهن برای حفظ نتیجه رو به بازی دفاعی بیاورد اما آنها چند بار به دروازه صبا نزدیک شدند و در آخرین دقیقه نیمه اول می‌توانستند توسط عباس‌زاده به گل برسند اما این توپ هم حاصلی در پی نداشت تا این نیمه با پیروزی یک بر صفر راه‌آهن به پایان برسد.
صبا در نیمه دوم کاملا صاحب میدان بود طوری که حتی یک بار هم توپ به دستان حامد لک برخورد نداشت. تیم دایی ابتدا قصد داشت با ارسال توپ‌های بلند به گل برسد اما دفاع راه‌آهن موجب شد آنها رو به حرکت در عمق دفاع تیمشان بیاورند که این کار آنها هم نتیجه نداشت و مهاجمان صبا هرچه زدند به در بسته خورد تا تیمشان برای سومین بازی پیاپی بازنده باشد.

بهترین بازیکن

فرشاد فرجی نمایش خوبی در دفاع راه‌آهن داشت. او با دفع توپ‌های به موقع و زدن ضربات سر زودتر از مهاجمان صبا تاثیر زیادی در پیروزی تیمش ایفا کرد.

اتفاق ویژه

صبا که در نیم‌فصل اول هیچ باخت خانگی نداشت در دو بازی دور برگشت که میزبان بود نتیجه را در قم واگذار کرده است و از سوی دیگر آنها در ۵ بازی اخیر چهار باخت داشتند. همچنین مهدی تارتار که ابتدای فصل به شکل عجیبی از کادر فنی صبا جدا شده بود امروز به برد بزرگی در قم دست یافت تا تیمش شرایط بهتری نسبت به دور رفت پیدا کند.

لحظات حساس

دقیقه ۱۴: فرید کریمی قصد داشت با ضربه چیپ دروازه فروزان را باز کند که او از زیر طاق دروازه توپ را با هر دو دست زد که کریمی قصد داشت توپ برگشتی را گل کند اما برخورد او با فروزان خطا اعلام شد.
دقیقه ۴۲: ارسال آقازمانی را قاضی با ضربه سر زد که توپ با اختلاف از کنار دروازه راه‌آهن به بیرون زد.
دقیقه ۲+۴۵: سولومو بعد از حرکت از جناح راست به عبدی پاس داد که او هم مقابل دروازه صبا توپ را به عباس‌زاده رساند اما شوت این بازیکن به راحتی در اختیار لک قرار گرفت.
دقیقه ۷۰: پاس خوب قاضی به اسلامی رسید اما این بازیکن که با فروزان تک به تک بود نتوانست از فرصت استفاده کند و شوت او را دروازه‌بان راه‌آهن با خروج موفق دفع کرد.
دقیقه ۷۶: شوت روی پای قاضی از پشت محوطه جریمه به تیر عمودی دروازه رراه‌آهن برخورد کرد و به بیرون رفت.
دقیقه ۷۹: سانتر خطرناک حق‌جو به محوطه جریمه راه‌آهن را فروزان با پرش بلند روی سر قاضی دور کرد و در برگشت نیز اجازه نداد بهزادی‌کریمی گلزنی کند.
دقیقه ۳+۹۰: سانتر حق‌جو را اوسانی با ضربه سر زد که توپ به شکل خطرناکی به اوت رفت.

در حاشیه

* امیرحسین صادقی از صبا و مهرداد محمدی از راه‌آهن محرومان دو تیم هستند.
* فرید بهزادی‌کریمی هفته سیزدهم مهاجم صبا بود اما بعد از آن به عنوان وینگر راست بازی کرد اما امروز دوباره در خط حمله این تیم به کار گرفته شده است. همچنین مسعود حق‌جو که بعد از هفته چهارم برابر راه‌آهن به جای مدافع میانی در دفاع راست بازی می‌کرد دوباره به پست تخصصی‌اش بازگشته است.
* اخطار ندادن‌های فغانی در دو صحنه اعتراض تارتار را به همراه داشت.
* سه دقیقه وقت اضافه برای نیمه اول منظور شد.
* صادقیان در یک صحنه به عملکرد داور معترض بود و توپ را با شوت محکم به اوت کنار دروازه زد.
* به زمین افتادن‌های پیاپی فروزان اعتراض بازیکنان صبا را به همراه داشته است.
* کریم اسلامی که به عنوان جانشین وارد زمین شده بود به دلیل مصدومیت از دقیقه ۷۷ جای خود را به اوسانی داد.
* بهادر عبدی که دقیقه ۸۷ کارت زرد گرفته بود دو دقیقه بعد به دلیل اعتراض به داور از زمین اخراج شد.
* بهادر عبدی پس از اخراجش از زمین خارج نمی‌شد که این مسئله باعث درگیری لفظی او با داور شد.
* ۶ دقیقه وقت اضافه برای نیمه دوم گرفته شد.

دومین شکست متوالی شاگردان جلالی

استقلال خوزستان و سایپا در تهران به مصاف هم رفتند که این شاگردان ویسی بودند با گل دقیقه ٩٢ عاشوری سه امتیاز شیرین را مال خود کردند، تیم ویسی با این برد بازهم خود را در کورس اصلی قهرمانی قراردادند و به بازی های بعد امیدوار شوند.

هفته هجدهم لیگ برتر ، ساعت ١٥:٠٠ ورزشگاه کباتان
داور:رضا کرمانشاهی  کمک‌ها: سعید زارع و حمیدسبحانی

سایپا:

رادکو دویکوویچ، روزبه شاه علیدوست، مجید  ایوبی، علی زینالی(محمد علی نژاد ۶۵)، ابراهیم صادقی(٨٥ ماهان رحمانی)، میلاد میداوودی(٨٠ مهدی دغاغله)، غلامرضا رضایی، ابراهیم شکوری، مهدی ترابی، حامد شیری و آندرانیک تیموریان
سرمربی: مجید جلالی

استقلال خوزستان:

خسوس، عقیل کعبی، محمدطیبی، جلال عبدی، کولیبالی، میثم دورقی، حکیم نصاری(٨٠ فرشاد جانفزا)، فرشاد سالاروند(٦٠ علی اصغر عاشوری)، روح الله سیف الهی(امید سینگ ۶۸)، حسن بیت سعید و رحیم زهیوی
سرمربی: عبدالله ویسی

اخطار

روح الله سیف الهی(۱۹) – (میثم دورقی ٦٣)  از استقلال خوزستان
میداوودی(۶) – حامد شیری(۲۵) –
غلامرضا رضایی – آندرانیک تیموریان(۴۲) – روزبه شاه علی دوست(۷۸) از سایپا

شرح گل

١-٠( استقلال خوزستان): پاس به عقب امیدسینگ به عاشوری رسید و ضربه عاشوری به زیبایی درون دروازه سایپا قرار گرفت.

شرح بازی:

دار تیم های فوتبال سایپا تهران و استقلال خوزستان با نتیجه یک بر صفر به سود استقلال خوزستان خاتمه پیدا کرد.
نیمه اول دیدار سایپا و استقلال خوزستان با وجود فرصت های گلزنی که روی دروازه دو تیم خلق شد، بدون عبور توپ از خط دروازه ها به پایان رسید. در این نیمه بازیکنان استقلال خوزستان با حمایت هواداران خوزستانی حاضر در استادیوم پاس، بازی خوبی ارائه کردند و سه بار هم صاحب فرصت گلزنی شدند اما ضربات سیف اللهی، زهیوی و بیت سعید راهی به دروازه سایپا پیدا نکردند. در سمت مقابل هم تیم سایپا دو بار روی ضربات میلاد میداودی و یک بار با ضره مهدی ترابی دروازه فرناندو خسوس را تهدید کرد.
مهم ترین حادثه نیمه اول در دقیقه ۴۲ خلق شد که بازیکنان و نیمکت نشینان استقلال خوزستان اعتقاد داشتند برخورد توپ با دستان مدافع سایپا در محوطه جریمه، خطای پنالتی است اما داور چنین اعتقادی نداشت تا نیمه نخست بدون گل مساوی تمام شود.
در نیمه دوم، دو تیم برای زدن گل پیروزی و کسب سه امتیاز مسابقه تلاش زیادی انجام دادند. عبدالله ویسی در این نیمه با دست زدن به تعویض های تهاجمی نشان داد که فقط به کسب پیروزی می اندیشد که این تغییرات در نهایت به ثمر نشست و استقلال خوزستان در دقیقه ۹۰ توسط علی اصغر عاشوری بازیکن تعویضی به گل پیروزی دست پیدا کرد و طلسم نتیجه نگرفتن در دور برگشت را شکست.


دقایق حساس

دقیقه ١: شوت از راه دور میلاد میداوودی در آغوش خسوس قرار گرفت.
دقیقه ٢: سانتر بیت سعید از سمت چپ با ضربه سر سیف الهی همراه شد اما توپ با اختلاف کم به بیرون رفت.
دقیقه ٢: شوت از پشت محوطه جریمه رحیم زهیوی با اختلاف کم از دروازه سایپایی هابه بیرون رفت.
دقیقه ١١: سانتر تیموریان از سمت راست درون شش قدم به میداوودی رسید اما ضربه این بازیکن با اختلاف میلی متری به بیرون رفت.
دقیقه ٢٣: پاس سالاروند به بیت سعید رسید اما ضربه آقای گل استقلالی های خوزستان با اختلاف زیاد به بیرون رفت.
دقیقه ٣٨: ضربه مهدی ترابی از درون محوطه جریمه را خسوس به خوبی دریافت کرد.
دقیقه ٤٣: پاس محمد طیبی پشت مدافعین به بیت سعید رسید و این بازیکن توپ را سانتر کرد و در محوطه جریمه به بازیکن استقلال رسید و ضربه سیف الهی در استانه رفتن به دروازه به بازیکن حریف برخورد کرد که استقلالی ها به شدت اعتقاد داشتند که توپ به دست بازیکن سایپا خورده است اما داور بازی تنها یک کرنر برای تیم ویسی گرفت.
دقیقه ٥٩: پاس پشت مدافعین به رحیم زهیوی رسید اما ضربه این بازیکن با اختلاف به بیرون رفت.
دقیقه ٧٤: پاس زیبای رحیم زهیوی به حسن بیت سعید رسیدو ضربه این بازیکن را دوجکویچ در آغوش گرفت.
دقیقه ٨٤: کرنر تیموریان با ضربه سر حامد شیری با اختلاف بسیار کم به بیرون رفت.
دقیقه ٨٥: سانتر علی نژاد از راست بعد از گذشتن از مدافعان استقلال خوزستان به دغاغله رسید اما ضربه سر این بازیکن هم به بیرون رفت.

حواشی:

*کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ایران برای دیدن بازی به ورزشگاه پاس قوامین آمده است.
*حدود٥٠ هوادار اهوازی برای تشویق تیمشان به ورزشگاه آمده اند.

سردترین بازی فصل

بازی تیم های ملوان بندرانزلی و نفت تهران در حالی با تساوی بدون گل به پایان رسید که هیچ اثری از بازی در لیگ برتر نداشت و بدون جذابیتی به پایان رسید تا بدون تردید سردترین بازی فصل لقب بگیرد. دیداری که نیمه دوم آن هیچ فرصتی برای دو تیم در پی نداشت و نهایتا با تساوی بدون گل به پایان رسید، دیداری که نبود هواداران ملوان و خالی بودن ورزشگاه تختی به سردی آن افزوده بود.

هفته نوزدهم لیگ برتر ، چهارشنبه ۱۴ بهمن ماه، ساعت ۱۴:۳۰  ورزشگاه تختی انزلی
:داور: احمد صالحی             کمک‌ها:  هادی طوسی،    عباس انتظاری

ملوان بندرانزلی:

سید حسین حسینی، حسین کنعانی‌زادگان، احمد آهی، حسین ماهینی، عزیز معبودی، پژمان نوری ، (۶۶ رضا درویشی)، محمد آبشک، حمید ستاری، صادق محرمی(۶۶ محمد رضی پور) و سید جلال رافخایی
سرمربی: حمید استیلی 

نفت تهران:

علیرضا بیرانوند، محمد دانشگر، مهدی شیری، وحید حمدی نژاد، رضا علیاری، حمید بوحمدان(۶۴ علی رضا عزت کرامت)، سیامک کوروشی، سعید لطفی(۸۱ علی قربانی)، وحید امیری، آرش رضاوند و ارسلان مطهری
سرمربی: علی رضا منصوریان

اخطار

بوحمدان(۲۲) – سعید لطفی(۳۰) – عزت‌کرامت(۷۱) از نفت

شرح بازی:

بازی این دو تیم در حالی با تساوی بدون گل به پایان رسید که دو تیم موقعیت آنچنانی نداشتند تا دروازه یکدیگر را با تهدید مواجه کنند.
بازی در نیمه اول کمی گرم تر از نیمه دوم بود، دو تیم نیم نگاهی به دروازه های یکدیگر داشتند و چند حمله نصفه و نیمه روی دروازه یکدیگر داشتند، حملاتی که قدرت کافی برای باز کردن دروازه تیم حریف را نداشتند.
اما در نیمه دوم از همان حمله های نصفه و نیمه نیز خبری نبود، هرچند توپ و میدان در دست ملوانی ها بود و آنها میدان را در اختیار داشتند اما هرگز نتوانستند از از این برتری خود استفاده کنند. این نیمه برخلاف بازی در نیمه اول هیچ خطری روی دروازه دو تیم ایجاد نکرد تا سردترین بازی فصل با تساوی بدون گل به اتمام برسد، دیداری که با نبود تماشاگران و خالی بودن ورزشگاه تختی انزلی، کسل کننده تر هم جلوه می کرد.
این اولین بازی هفته نوزدهم بود که به دلیل حضور نفتی در لیگ قهرمانان و انجام بازی پلی آفا در مقابل الجیش قطر، زودتر از باقی بازی های این هفته برگزار شد.

دقایق حساس

دقیقه ۲: ارسال رضاوند از سمت راست را مطهری با سر زد که توپ به شکل خطرناکی از بالای دروازه ملوان عبور کرد.
دقیقه ۱۵ – سانتر پژمان نوری روی دروازه نفتی خطرناک بود اما بیرانوند این توپ را دور کرد.
دقیقه ۲۵ – موقعیت دیگر انزلی چی ها روی دروازه نفت با اشتباه بیرانوند مواجه شد اما وی این توپ را بالاخره دور کرد.
دقیقه ۳۱ – ضربه ایستگاهی ملوانان را پژمان نوری به صورت خطرناکی نواخت این توپ را گلر نفتی ها در دو ضرب مهار کرد.
دقیقه ۳۶ – نفتی ها با حمله سریع خود روی دروازه ملوانان موقعیتی خطرناک ایجاد کردند اما حسینی این توپ را از روی سر بازیکنان نفت دور کرد.
دقیقه ۴۰ – یاران منصوریان در موقعیت دیگری از کمند مدافعان ملوان عبور کردند اما حسینی با خروج به موقع خود این توپ را مهار کرد.
۷۹ – سانتر بلند ملوانی ها موقعیت خطرناکی را روی دروازه نفتی ها ایجاد کرد اما بیرانوند با پروازی به موقع مانع از صاحب توپ شدن رضی پور شد.

بهترین بازیکن:

شاید بتوان پژمان نوری که لحظه ای از دوندگی خود دست نکشید را به عنوان بهترین بازیکن میدانی دانست که هیچ بازیکنی کاری خاصی صورت نداد و باعث روی دادن موقعیتی در بازی نشد.

اتفاق ویژه:

در حالی که هر دو تیم به سه امتیاز این بازی نیاز داشتند در کمال ناباوری بازی بسیار کسل کننده ای از خود نشان دادند و می توان اتفاق ویژه این بازی را در سردی بیش از اندازه آن دید، این بازی هیچ اتفاقی نداشت و می توان عنوان سردترین بازی فصل را به آن الصاق کرد.

در حاشیه

* به دلیل تصمیم کمیته انضباطی ملوان انزلی از حمایت تماشاگرانش در این بازی محروم است.
* ملوان انزلی با لباس متفاوتی از سالیان اخیر به این بازی آمده و حاشیه‌های مشکی به جای آبی روی پیراهن سفید این تیم نقش بسته است.
* منصوریان برای حمایت از ارسلان مطهری مهاجم تیمش که انتقاد زیادی به دلیل گل به خودی او شده روی کلاهی که بر سر دارد شماره ۷۷ را درج کرده است.
*علی رضا بیرانوند بعد از مدت ها در ترکیب اصلی نفتی ها قرار گرفت.
*در دقیقه ۲۴ بازی و پس از اینکه توپ در محوطه نفتی ها با دست مدافعان این تیم برخورد کرد و داور در سوت خود ندمید، کادرفنی و نیمکت نشینان ملوان اعتراض شدیدی به داور این بازی داشتند.
*عزت پورقاز و مازیار زارع در این بازی از روی نیمکت بازی را نظاره می کنند.
*ایمان مبعلی نیز به دلیل مصدومیت این بازی را از دست داد.
* با حضور علیرضا عزت‌کرامت در زمین حمدی‌نژاد بازوبند کاپیتانی را به او داد.
*این بازی در هوای آفتابی آغاز و به رغم بارش برف اخیر درانزلی چمن ورزشگاه از وضعیت مطلوبی برخوردار است.
*در ابتدای بازی علیرضا منصوریان سرمربی نفت تهران و حمید استیلی سرمربی ملوان همدیگر را درآغوش گرفتند. استیلی و منصوریان سال ها در تیم ملی با یکدیگر همبازی بودند.
*سیدجلال حسینی بازیکن اسبق ملوان به سمت بازیکنان این تیم رفت و با آنها خوش و بش کرد.
* عکس چهار شهید ورزشکار (رضا محمدی سنگلی، حمید بهره مند، محمدتقی تمجیدی و رضا فلاح احمدی زاده) بر روی نرده های ورزشگاه نصب شده است.
*بنرهایی به مناسبت دهه مبارک فجر از سوی سازمان لیگ برروی نرده ها نصب شده است.
*این مسابقه در ورزشگاه بدون تماشاگر و تحت شرایط امنیتی با حضور پرسنل نیروی انتظامی در روی سکوها برگزار می شود.
* نکته قابل توجه حضور نداشتن سعید یوسف زاده در ترکیب ۱۸ نفره ملوان مقابل نفت تهران است که قرار دادن وی در لیست مازاد در نیم فصل می تواند یکی از دلایل حضور نداشتنش در ترکیب تیم ملوان باشد.
*ملوانان حامد نورمحمدی را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارند و ایمان مبعلی به دلیل سه کارته بودن بازیکن محروم نفت است.

می فایل