اخبار مهم
Home / سیاسی / خودکشون کارگزارانی‌ها برای‌ ایرباس‌ نسیه! +عکس
nf00472193-2.jpg

خودکشون کارگزارانی‌ها برای‌ ایرباس‌ نسیه! +عکس

جهان نیوز: هفته نامه “صدا” ارگان رسمی حزب کاگزاران و همچنین هفته نامه “تجارت vs666” از دیگر نشریات نزدیک به کارگزاران، از خرید های افراط گونه دولت در مورد ایرباس ها، اظهار شادی عجیبی نمودند.
این هفته نامه ها با قرار دادن صفحه اول خود در اختیار گزارش ها و مطالب تولیدی دیگر رسانه های نزدیک به دولت و همچنین تولیدی خود، سعی نمودند این خرید ها را اقدام خارق العاده دولت برای کشور توصیف کنند.
“صدا” با تیتر درشت “شاهکار هوانوردی در هوای ایران” سعی کرده در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی، نگاه اقتصادی برای برداشت های سیاسی در دستور کار داشته باشد. تیتر روی جلد “تجارت vs666” با عنوان “شکار ایرباس” سعی کرده این خرید هوایی را در طی دولت های گذشته بی نظیر عنوان کند.
نکته جالب توجه آن است که هر دوی این نشریات اجاره ای سعی کرده اند گفت و گوی اقتصادی با وزیر راه دولت روحانی ـ یعنی عباس آخوندی ـ را ترتیب دهند.
برخی از تیترهای گزارش های این هفته نامه:
*قرارداد خرید ۱۳۸ هواپیما از فرانسه و ایتالیا به سود ماست یا زیان ما؟
*عباس آخوندی مي گويد: قرارداد  پاریس اتفاقی بی‌نظیر در تاریخ ایران است.
http://vs666.ir/wp-content/uploads/2016/02/nf00472193-1.jpg
عدم صرفه اقتصادی ایرباس A380
پیش از امضای قرارداد خرید ۱۱۸ هواپیمای ایرباس و قرارگرفتن هواپیمای «ای ۳۸۰ » در لیست هواپیماهای خریداری‌شده «دنیای اقتصاد» ـ روزنامه ای که انتشار هفته نامه “تجارت vs666 را بر عهده دارد ـ در گزارشی اعلام کرده بود که در سال ۲۰۱۵ هواپیمای «ای ۳۸۰ » سفارش خرید نداشته است. دلیل آن نیز به میزان مصرف سوخت این هواپیما و عدم توجیه اقتصادی به دلیل ظرفیت بالای این هواپیما برمی‌گردد چراکه تکمیل این ظرفیت دشوار است. از سویی باید زیرساخت‌های فرودگاهی برای ورود این هواپیمای غول‌پیکر وجود داشته باشد.
حال با رونمایی از مدل هواپیماهای خریداری شده از ایرباس، بلومبرگ طی گزارشی نوشت: در حالی که خط تولید هواپیماهای سوپرجامبوی «‌ای ۳۸۰» ایرباس به دلیل فقدان مشتری رو به تعطیلی می‌رفت با سفارش ایران برای خرید ۱۲ فروند از این هواپیماها جان تازه‌ای به این خط دمیده خواهد شد. توافق غیرمنتظره ایران برای خرید هواپیماهای «ای ۳۸۰» گروه ایرباس دومین قرارداد جدید این شرکت برای فروش سوپرجامبوهایش طی ۳ هفته اخیر است و به این شرکت هواپیماسازی کمک خواهد کرد تا فعلا مشکلات خط تولید این محصول خود را حل کند. این در حالی است که طی ۳ سال گذشته ایرباس حتی نتوانسته بود یک ایرلاین جدید برای فروش این محصولش بیابد. سفر رئیس‌جمهوری ایران به فرانسه، خرید ۴ مدل هواپیمای ایرباس را برای ایران به دنبال داشت.
به گفته مراجع فرانسوی، این خرید فوری و فله ای حدود ۲۵ میلیارد دلار بار مالی به دوش کشور می گذارد و قرار است از محل درآمد پروازها اقساط آن تامین شود. (البته .جناب آخوندی مبلغ ۱۰ میلیارد را اعلام کرده اند که احتمالا تنزیل مبلغ واقعی است).
جالب اینکه ۱۲ فروند ایرباس ۳۸۰  به جز فرودگاه حضرت امام در هیچیک از فرودگاههای کشور قادر به فرود نیست! اضافه کنید که خط تولید ایرباس ۳۸۰ مدتها سفارش خرید نداشت و به دلیل مصرف سوخت بالا با استقبال خریداران مواجه نشد.
 

می فایل