اخبار مهم
Home / ورزشی / جنگ با ایران در ارتفاعات کوتاه +عکس
01104772.jpg

جنگ با ایران در ارتفاعات کوتاه +عکس

ورزش سه: امروز دو سایت “SPORT.QQ” و “SPORT.IFENG” چین فاش کردند که فدراسیون فوتبال این کشور قصد دارد از ایران در شهری کم ارتفاع میزبانی کند تا بتواند با این ترفند شاگردان کارلوس کی روش را مغلوب کند.

 بنا بر گزارش رسانه های چین، هر بار تیم ملی این کشور در شهرهای کم ارتفاع میزبان ایران بوده پیروز شده و این تجربه گائو هانگبو سرمربی کنونی این تیم را وسوسه کرده تا تیمش را در شهری کم ارتفاع یا ساحلی به مصاف ایران بفرستد. ایران به طور متوسط ۱۲۰۰ متر ارتفاع دارد و در ارتفاع کم به مشکل خواهد خورد از همین رو چینی ها در صدد هستند تا با انتقال بازی به شهری کم ارتفاع از سطح دریا راه برتری خود را هموار کنند.

 تیم ملی ایران در سال ۱۹۸۹ در شهر شن یانگ با ۵۵ متر ارتفاع با ۲ گل و در سال ۲۰۰۹ در شهر کینگ هوانگ دائو با ۹۰ متر ارتفاع با یک گل مغلوب میزبان شده است . حالا چینی ها قصد دارند با استفاده از این حربه اولین مهمان خود در راه جام جهانی ۲۰۱۸ را شکست دهند. چینی ها برای دیدار برگشت با ایران در تهران نیز اردو در شهرهای فلات چین را در نظر گرفته اند.

بنا به اعلام رسانه ها در حال حاضر تیانجین ،شن یانگ ، هوانگ دائو و … را کاندیدای برگزاری جدال حساس با ایران معرفی کرده اند که در صورت انتخاب تیانجین ایران باید در ورزشگاه ۶۰ هزار نفری این شهر که یک سالی مرتضی پورعلی گنجی را در اختیار داشت به مصاف چینی ها برود.

می فایل