اخبار مهم
Home / سیاسی / توئیتر هاشمی جمله منتسب به وی را تکذیب کرد +عکس
364494_234.jpg

توئیتر هاشمی جمله منتسب به وی را تکذیب کرد +عکس

خبرگزاری مهر: صفحه توئیتر هاشمی رفسنجانی در ایام عید جمله‌ای را در ارتباط با توان موشکی نیروهای مسلح به نقل از وی توئیت کرد که واکنش و تعجب بسیاری را برانگیخت: «دنیای vs666 دنیای گفتمان‌ها است، نه دنیای موشک‌ها»

محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان در صفحه توئیتر خود در واکنش به اعتراض برخی کشورهای غربی نسبت به رزمایش موشکی سپاه نوشت: «اگر سال ۵۹ موشک داشتیم صدام جرات حمله نداشت. همواره گفته ایم به توسعه ظرفیت های دفاعی خود ادامه می دهیم. نه برجام و نه قطعنامه شورای امنیت ، ایران را از کار بر روی موشک هایی که برای حمل کلاهک هسته ای طراحی نشده اند منع نمی کند. متون را بخوانید؛ انگلیسی ساده است و نه متون فنی حقوقی. من کسانی را که ایران را به رفتار تحریک آمیز متهم می کنند به این چالش دعوت می کنم که جمله فرمانده سپاه پاسداران را تکرار کنند که گفت ما به جز برای دفاع ، از قدرت نظامی استفاده نخواهیم کرد»

توئیتر هاشمی جمله منتسب به وی را تکذیب و اصلاح کرد

رئیس جمهور نیز در اولین جلسه هیات دولت در سال ۹۵ با اشاره به توانمندی های دفاعی و موشکی کشور تاکید کرد: «هر اقدامی که برای تقویت بنیه دفاعی کشور لازم باشد، دنبال می‌کنیم و این یک سیاست راهبردی ماست»

توئیتر هاشمی جمله منتسب به وی را تکذیب و اصلاح کرد

مقام معظم رهبری در سالروز ولادت حضرت فاطمه(س) در جمع مداحان تصریح کردند: «اینکه بگویند فردای دنیا، فردای مذاکره است، دنیای موشک نیست، این اگر از روی ناآگاهی گفته شود که ناآگاهی است؛ اما اگر از روی آگاهی باشد خیانت است. اگر نظام اسلامی دنبال فناوری و مذاکره باشد، اما قدرت دفاعی نداشته باشد مقابل هر کشور فزرتی که تهدید کند باید عقب‌نشینی کند»

پس از هشدار رهبر معظم انقلاب، سایت انتخاب به نقل از یک منبع مطلع نوشت: «آنچه در اخبار بعنوان توئيتر ايت الله هاشمي منتشر مي شود، حساب كاربري يكي از دوستداران ايشان است و محتواي آن، هيچ ارتباطي به آيت الله هاشمي ندارد»

کانال سایت انتخاب در ادامه با اشاره به جمله منتسب به هاشمی رفسنجانی در ارتباط با توانمندی موشکی کشور در توئیتر وی، نوشت: «بنظر مي رسد، كوتاه كردن ناشيانه جمله(كه البته جز قواعد توئيتر است) باعث بروز برداشت‌هاي متفاوت شده است. جمله اصلي اين است: دنياي vs666، دنياي گفتمان هايي نظير انقلاب اسلامي است، نه موشك هاي قاره پيما و بمب هاي هسته اي»

می فایل