اخبار مهم
Home / ورزشی / به یاد آخرین گل فرهاد مجیدی برای استقلال
01091576.jpg

به یاد آخرین گل فرهاد مجیدی برای استقلال

ورزش سه: استقلال و نفت vs666 در رقابتی پر تب و تاب این هفته از مسابقات را در شرایطی به پایان می رسانند که چشم همه تیم های لیگ متوجه نبرد آبی ها در تختی است. با هم به مرور ۲۰ نکته جذاب در تاریخ بازی های این دو تیم می اندازیم.

۱-استقلال در بازی رفت برابر نفت تهران بدون موقعیت گل موفق شد با نتیجه ۲ بر یک پیروز شود. استقلال روی گل اول با شوت زیبای فخرالدینی به گل رسید و گل دوم هم در موقعیت مشکوک با ضربه پنالتی بدست آمد.

۱-  تیم نفت تهران نسبت به بازی نیم فصل اول پیام صادقیان، آلویس نانگ و کارلوس سانتوس را در اختیار ندارد. نفت تهران ابتدای فصل تیمی رویایی بست اما به دلیل مشکلات مالی ۳ بازیکن این تیم جدا شدند.

۲-  میلاد فخرالدینی به شکل عجیبی به ستاره بازی رفت تبدیل شد. او در این بازی با شوتی زیبا از زاویه بسته دروازه شیخ ویسی را باز کرد. فخرالدینی با توجه به مصدومیت رمضانی و خسرو حیدری به طور قطع vs666 برای استقلال بازی خواهد کرد.

۳-  مهدی رحمتی vs666 باید برابر مربی بازی کند که رابطه بسیار نزدیکی با او دارد. او تا حالا به علیرضا منصوریان نباخته است و امیدوار است vs666 هم بتواند با ثبت هشتمین کلین شیت فصل خود در راه پس گرفتن صدر به استقلال کمک کند.

۴-  پیروزی استقلال در بازی vs666 می تواند به این تیم کمک کند که اختلاف خود با استقلال خوزستان رده دومی را به ۲ امتیاز برساند. البته یک مساوی هم vs666 استقلال را به صدرجدول باز می گرداند.

۵-  نفت تهران می تواند vs666 با پیروزی برابر استقلال و با توجه به تساوی صبا و تراکتورسازی تا رتبه ششم جدول رده بندی بالا بیاید و دوباره به کسب سهمیه آسیایی امیدوار شود.

۶-  یعقوب کریمی در لیگ دوازدهم در نفت تهران بازی می کرد و موفق شد به استقلال گل بزند. البته استقلال آن بازی را با نتیجه ۲ بر یک برد و حضور یعقوب کریمی در ترکیب استقلال جالب به نظر می رسد.

۷-  سنگین ترین شکست نفت برابر استقلال مربوط به لیگ یازهم می شود، جایی که سوشا مکانی دروازه بان فعلی پرسپولیس در نفت تهران بازی می کرد. در آن فصل پرویز مظلومی سرمربی استقلال بود و این تیم موفق شد با ۳ گل نفت تهران را شکست بدهد.

۸-  در صورتی که استقلال برابر نفت تهران موفق به گلزنی نشود آمار بهترین خط حمله را از دست می دهد چراکه بدون احتساب بازی vs666 پرسپولیس با یک گل زده بیشتر نسبت به استقلال بهترین خط حمله لیگ را در اختیار دارد.

۹-  در صورتی که استقلال موفق به پیروزی برابر نفت تهران بشود می تواند به همراه استقلال خوزستان دوباره به آمار بیشترین تعداد گل در این فصل برسد.

۱۰-   استقلال می تواند با پیروزی برابر نفت تهران به بیست و یکمین بازی بدون شکست خود برسد. آخرین شکست آبی ها مربوط به هفته سوم لیگ برتر می شود که با نتیجه ۲ بر صفر از ذوب آهن  شکست خورد اما بعد از آن هرگز در لیگ و جام حذفی شکستی را متحمل نشد.

۱۱-  در ۱۱ بازی گذشته دو تیم در لیگ برتر استقلال ۵ بار پیروز شده، ۳ بار مساوی کرده است و در ۳  بازی هم شکست خورده است.

۱۲-   در بازیکنان دو تیم ایمان مبعلی سابقه بازی در استقلال را دارد و یعقوب کریمی و مهدی مومنی هم سابقه بازی در نفت تهران دارند.

۱۳-  استقلال در لیگ سیزدهم در بازی برگشت با تک گل رضا نورزی از نفت تهران شکست خورد و بعد از آن بازی بود که وارد بحران شد. رضا نوروزی در آن بازی بعد از مدت ها مبارزه با مصدومیت به ترکیب نفت تهران برگشت و مثل همیشه برابر استقلال موفق بود.

۱۴-  علیرضا بیرانوند فصل گذشته با عکس العمل دیدنی به پیروزی تیمش برابر استقلال در ۲ بازی رفت و بر گشت کمک کرد. او در هر ۲ بازی کلین شیت کرد اما در این فصل به دلیل مسائل انضباطی دو بازی برابر این تیم در لیگ و جام حذفی را از دست داد.

۱۵-  در تاریخ بازی های دو تیم در لیگ برتر ۶ مربی روی نیمکت دو تیم نشسته اند. منصوریان، گل محمدی، ابراهیم زاده و فرکی برای نفت تهران و امیر قلعه نویی و پرویز مظلومی روی نیمکت استقلال نشسته اند.

۱۶-   استقلال در ۵ بازی آخر خود برابر نفت تهران در لیگ برتر نتایج ضعیفی گرفته است. این تیم ۳ بار شکست خورده، یک بازی مساوی شده و تنها در یک بازی موفق به پیروزی شده است.

۱۷-  سریعترین گل تاریخ این مسابقه را وحید امیری زده است. او در ثانیه ۴۰ بازی رفت فصل گذشته دروازه آبی ها را باز کرد.

۱۸-   ارسلان مطهری ستاره جوان تیم امید اولین گل مهم خود را در فوتبال ایران در بازی رفت فصل گذشته برابر استقلال زد.

۱۹- این بیستمین بازی دو تیم در تاریخ فوتبال ایران است.

۲۰-  آخرین گل استقلال در ورزشگاه تختی به نفت در لیگ برتر توسط فرهاد مجیدی به ثمر رسید، گلی که آخرین گل اسطوره آبی های برای تیمش بود. در آن بازی فرهاد مجیدی توپ ارسالی از روی نقطه کرنر را با ضربه سر وارد دروازه زرد پوشان تهرانی کرد.

می فایل