اخبار مهم
Home / علم و فناوری / بهترین راه برای افزایش رتبه سایت در گوگل چیست؟
368144_759.jpg

بهترین راه برای افزایش رتبه سایت در گوگل چیست؟

سرویس فناوری vs666: امروزه معرفی کسب و کار از طریق اینترنت به اصلی ترین روش تبلیغاتی مشاغل مختلف تبدیل شده است بطوری بسیاری از مشتریان خدمات یا محصولات مورد نظر خود را از طریق موتور جستجوگر گوگل (سرچ گوگل) پیدا می کنند. همین مسئله سبب شده تا بسیاری از حرفه ها و مشاغل بر سر افزایش رتبه سایت خود در گوگل با یکدیگر رقابت می کنند. به عنوان مثال شرکت های دوربین مداربسته بر سر این رقابت می کنند که اگر کسی در گوگل عبارت دوربین مدار بسته را جستجو کرد سایت آنها در صفحه اول گوگل بالاتر رقبا به نمایش درآید.اما نکات زیادی روی افزایش رتبه سایت در گوگل تاثیر دارد که این مجموعه نکات اصطلاحا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر (سئو ) نامیده می شوند.

یکی از بهترین راه های تاثیر گذار روی افزایش رتبه سایت در گوگل درج تبلیغات اینترنتی در سایت های تبلیغاتی است. اما باید دقت داشت که موثرترین تبلیغات اینترنتی ، تبلیغاتی هستند که دارای لینک به وب سایت آگهی دهنده می باشند . این نوع تبلیغات را اصطلاحا تبلیغات لینکدار می نامند. بنابراین اگر به دنبال تبلیغات در اینترنت هستید دقت کنید که از تبلیغاتی استفاده کنید که دارای لینک می باشند.

از طرف دیگر تبلیغاتی که در موقعیت بهتری به نمایش در می آیند در میزان افزایش رتبه سایت شما موثرند. برای بررسی دقیق تر این موضوع از مدیر مسئول سامانه تبلیغاتی نشانگر دات کام در مورد انواع تبلیغات اینترنتی و تاثیر آنها در افزایش ربته سایت و جذب مشتری سوال کرده ایم . به گفته ایشان : ” از نظر گوگل تبلیغاتی که در صفحه اول سایت ها به نمایش درمی آیند نسبت به صفحات داخلی دارای امتیاز بالاتری هستند ، گرچه درج آگهی رایگان بی تاثیر نیست اما تاثیر تبلیغات ویژه به مراتب بالاتر است همچنین هرچقدر که ماندگاری یک تبلیغ در یک سایت بیشتر باشد تاثیر آن بیشتر می شود. اگر صاحبین مشاغل به دنبال بازخورد خوب تبلیغات روی بحث سئو و رتبه سایتشان هستند روی تبلیغات بلند مدت برنامه ریزی کنند.یکی دیگر از نکاتی که شدیدا توصیه می کنم این هست که در هنگام ثبت آگهی دقت کنند که توضیحات کاملی در مورد خدمات یا محصولات خود بدهند. هرچقدر این توضیحات جامع تر باشد از نظر سرچ گوگل بهتر جواب خواهند گرفت. همچنین آپلود عکس در آگهی ها تاثیر زیادی روی امتیاز آگهی از نظر گوگل دارد. “

به گفته وی تبلیغات اینترنتی لینکدار موثرترین و بهترین راه برای افزایش رتبه سایت در گوگل هستند اما از نظر فنی باز تبلیغات لینکدار به دو دسته تقسیم بندی می شوند. تبلیغات لینکدار فالو follow و تبلیغات لینکدار نوفالو nofollow اما تفاوت این دو در چیست.

ادامه نقل قول : ” ببینید در بحث فنی طراحی سایت لینک های فالو لینک هایی هستند که موتورهای جستجوگر مثل گوکل آنهارا دنبال می کنند. بنابراین زمانی که شما در یک سایت آگهی لینکدار فالو ثبت می کنید ربات های گوگل ، لینک را به عنوان یک لینک مهم شناسایی می کنند و به سراغ آن می روند. همانطور که در سایت نیازمندی های نشانگر هم می بینید تعرفه ها بر اساس لینکدار بودن یا نبودن و همچنین فالو بودن یا نبودن لینک ها متفاوت است. دلیل این تفاوت هزینه های این آگهی ها در واقع تفاوت اهمیت و امتیاز این آگهی ها هست.”

در پایان از وی در مورد بهترین روش ثبت آگهی اینترنتی پرسیدیم بطوری که این آگهی روی کلمات کلیدی مرتبط به کار هم تاثیر داشته باشد. نقل قول : ” بله برای تاثیر بهتر در گوگل پیشنهاد من به تمامی آگهی دهنگان این است که اولا متن آگهی ها را بصورت طولانی بنویسند و از تکرار بی مورد یک جمله جدا پرهیز کنند که این از نظر گوگل دارای امتیاز منفی هست . مورد دیگر اینکه حتما از کلمات کلیدی مرتبط با فعالیت و کارشان در آگهی ها استفاده کنند. مثلا فروشگاهی که در زمینه کتاب فعالیت می کند حتما از عباراتی مثل خرید کتاب یا فروش کتاب یا هر عبارت مرتبط دیگر استفاده کند یا مثلا سایتی که در زمینه ترجمه تخصصی کار می کند حتما از عباراتی مثل سایت ترجمه یا ترجمه تخصصی استفاده کند که این مسئله خیلی می تواند روی تاثیر آگهی و روی افزایش رتبه سایت آگهی دهنده تاثیر داشته باشد.

با تشکر از سایت نشانگر دات کام

می فایل