اخبار مهم
Home / فرهنگی / بهترین بازیگر نقش روحانی کیست؟ +عکس
368956_862.jpg

بهترین بازیگر نقش روحانی کیست؟ +عکس

خبرگزاری دانشجو: در مراسم اختتامیه دومین جشنواره روحانی و سینما در تالار سوره حوزه هنری؛ جایزه بهترین بازیگر نقش روحانی به رضا کیانیان برای بازی در سریال‌های «کیف انگلیسی» و «روزگار قریب» داده شد.
 
همچنین از مرحوم خسرو شکیبایی برای ایفای نقش در سریال «مدرس» تقدیر و یاد و خاطره وی گرامی داشته شد.

در ادامه این مراسم با حضور اسماعیل خلج بازیگر، محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری، و حجت الاسلام علی سرلک دبیر جشنواره؛ از کتاب “روحانی و سینما؛ هست و باید” رونمایی شد.
 
خلج درباره این جشنواره گفت: هیچ جشنواره ای بد نیست چون عده ای را جمع می کند تا پیرامون موضوعی بحث و مشکلی را حل کنند.
 
وی درباره کتاب “روحانی و سینما؛ هست و باید” افزود: ما انسانهایی هستیم که در خانواده های مذهبی بزرگ شده ایم و پدرم با اینکه سواد چندانی نداشت به من از همان کودکی قران یاد می داد.
 
خلج افزود: سوال اساسی هر انسانی مسایل دینی است و پاسخ گوی انها باید روحانیون باشند و پاسخ به ان‌ها سبب خدا شناسی می شود و زندگی خوبی را برای ما به ارمغان می اورد.
 
علی دهکردی بازیگر سینما نیز در این مراسم گفت: در ذهن همه ما از دیر باز روحانی بودن شغل نبوده و یک فرد معنوی بوده امیدوارم سینما و تلویزیون ما بتواند دوباره این دیدگاه را بین مردم به خصوص جوانان برگرداند و اشتی بزرگی بین مجموعه اثار هنری و روحانیت به عنوان متولی فکری و معنوی جامعه به وجود اید.
 
ضمن تقدیر از کارگردانان سریال‌های “مدرس” و “کوچک جنگلی” جایزه بهترین کارگردانی در بخش سریال‌های تلویزیونی به بهروز شعیبی برای سریال پرده نشین داده شد.
 
در بخش فیلم های سینمایی ضمن تقدیر از کارگردانان “طلا و مس” و “او”؛ جایزه بهترین کارگردانی به سید رضا میرکریمی برای فیلم «زیر نور ماه» داده شد.
 
فیلم سینمایی «او» به کارگردانی رهبر قنبری نیز جایزه ویژه دبیر جشنواره روحانی و سینما را به خود اختصاص داد.

می فایل