اخبار مهم
Home / علم و فناوری / بمباران سایبری داعش چگونه است؟/ ناسا هواپیمای سازگار با محیط زیست می‌سازد/ ویژگی‌های کیبورد جدید مایکروسافت برای اپل و آیفون + دانلود
371189_258.jpg

بمباران سایبری داعش چگونه است؟/ ناسا هواپیمای سازگار با محیط زیست می‌سازد/ ویژگی‌های کیبورد جدید مایکروسافت برای اپل و آیفون + دانلود

سرویس علم و فناوری vs666: در دومین بسته علم و فناوری با چهار خبر از دنیای فناوری درباره اپل، محصول جدید ناسا و نیز بمباران سایبری داعش شما را همراهی خواهیم کرد.

ناسا هواپیمای سازگار با محیط زیست می‌سازد

اگر چه تاکنون هرگاه نام ناسا به گوش ما خورده است ذهنمان به سمت فضانوردی و ساخت فضاپیما رفته است اما یکی دیگر از وظایف این سازمان اختراع فناوری های برتر در زمینه هواپیما و پرواز است. این سازمان در جدیدترین اطلاعیه خود اعلام کرده که قصد دارد در ۱۰ سال آینده به سمت تولید نسل جدیدی از هواپیماهایی برود که تطابق بیش تری با محیط زیست دارند و آسیب کم تری به آن وارد می کنند.

سال ۱۹۴۷ بود که هواپیماهای جنگی با قابلیت شکستن دیواره صوتی ایجاد شد و با فناوری های مختلف دیگری در طی این سال ها تکمیل شد. در سال ۲۰۱۳ نیز نوعی از هواپیمای جنگی بدون سرنشین تولید شد که قابلیت پروازهای طولانی بدون خلبان را دارا بود.

در ماه فوریه ناسا قرارداد جدیدی بست که به موجب آن از سال ۲۰۲۰ باید تست هواپیماهایی آغاز شود که صدای شکستن دیوار صوتی آن ها بسیار کم تر از انواع کنونی است. در حال حاضر به دلیل این مشکل هواپیماهای جنگی نمی توانند در اطراف مناطق شهری رفت و آمد کنند.

از طرف دیگر این هواپیماها مصرف سوخت فسیلی کم تری دارند و کربن کم تری تولید می کنند که وجهه محیط زیستی آن ها را پر رنگ تر می کند.

بمباران سایبری داعش، ماموریت جدید آمریکا!

پیش از این داعش اعلام کرده بود که مورد حمله برخی از هکرهای ناشناس قرار گرفته است اما اکنون دولت اوباما به طور رسمی اعلام کرده است که بارانی از بمب های سایبری را بر روی داعش خواهد ریخت. در گزارش مفصلی که نیویورک تایمز در این باره منتشر کرده ابعاد و دفعات این حملات شرح داده شده است، با این حال رابرت ورک معاون وزیردفاع در قسمتی از آن اشاره می کند که : «ما در حال حملات سایبری هستیم که پیش از این انجام نداده بودیم. این حملات توسط نیروهای ویژه ای انجام می شود که تیم های کوچکی را تشکیل داده اند

هدف نهایی این حملات اختلال ارتباطات داعش نیست گرچه این هم بخشی از اهداف این حملات است. هدف اصلی این حملات ساخت ارتباطات جعلی است که می تواند سربازان داعش را به دام بیندازد. با استفاده از این حملات، عادات ارتباطاتی و آنلاین فرماندهان داعش کشف شده و با فرمان های جعلی نیروها را به سمتی خواهند برد که برای حملات هوایی یا زمینی نیروهای ضد داعش مناسب تر است.

بمباران سایبری داعش چگونه است؟/ کیبورد جدید مایکروسافت برای اپل و آیفون

نسل جدید آیفون ضد آب و ضد گرد و غبار است

کم تر از ۵ ماه باقی مانده به معرفی آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس شایعاتی در محافل خبری پیچیده است که خبر از ضد آب بودن و ضد گرد و غبار بودن نسل جدید تلفن های هوشمند می دهد. پیش تر در گوشی های آیفون ۶ شاهد مقاومت زیاد این گوشی در برابر آب بودیم اما نسل جدید آن طور که ادعا شده است به طور کامل در برابر آب مقاوم هستند.

کیبورد جدید مایکروسافت برای اپل و آیفون

کیبورد جدید مایکروسافت برای IOS تولید شد. رقیب بزرگ شرکت اپل در جدیدترین محصول خود کیبورد جدیدی برای آیفون و آی پد معرفی کرده است که می توان با استفاده از یک دست با آن کار کرد. علاوه بر ویژگی های معموی کیبوردهایی که با یک دست کار می کنند، شامل پیشنهاد و پیش بینی کلمات برای کاربران است.

بمباران سایبری داعش چگونه است؟/ کیبورد جدید مایکروسافت برای اپل و آیفون

مایکروسافت هم چنین کبیورد خود برای دو سیستم عامل اندروید و ویندوز فون را نیز آپدیت کرده است.

کیبورد جدید مایکروسافت برای اپل را می توانید از اینجا دانلود کنید

می فایل