اخبار مهم
Home / سیاسی / اصلاح‌طلبان باز هم «عارف» را تنها گذاشتند
365098_573.jpg

اصلاح‌طلبان باز هم «عارف» را تنها گذاشتند

سرویس سیاسی vs666: روزنامه آرمان امروز در گزارشی از تمایل اصلاح‌طلبان و حامیان دولت  برای نشستن علی لاریجانی بر کرسی ریاست مجلس دهم خبر داد.
آرمان نوشته است: «اكنون تكليف اين كرسي تا حدودي مشخص شده است و به نظر مي‌رسد از ميان عارف از طيف اصلاح‌طلبان و لاريجاني از اردوگاه ميانه‌روها يكي بر كرسي رياست خواهند نشست. البته بايد اين موضوع را مدنظر داشت كه طيف گسترده‌اي از اصلاح‌طلبان تمايل به بقاي لاريجاني بر كرسي رياست مجلس دارند و بر اين اعتقاد هستند قدرت رايزني و تاثيرگذاري او به مراتب بيشتر از عارف است.»
انصراف دکتر محمدرضا عارف در انتخابات ۹۲ ریاست جمهوری همراه با دلخوری از بزرگان اصلاحات بود. این را در نامه انصراف او که حاضر به حمایت از روحانی نشده بود به وضوح می‌توان دید. هرچند همین انصراف موجب شد تا روحانی پیروز انتخابات گردد. با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید پستی بهتر از وزارت ارتباطات به عارف پیشنهاد نگردید تا او در مصاحبه‌ای از بی‌توجهی روحانی به خود گلایه کند.
با این حال عارف که با خروج از بنیاد باران، بنیاد ایرانیان را تشکیل داده بود سعی کرد با حضور قوی در انتخابات مجلس، به عنوان گزینه اصلاح‌طلبان برای ریاست قوه مقننه مطرح شود. امری که در انتخابات ۹۴ او را سرلیست ائتلاف امید کرد. اما با روشن شدن شدن ترکیب راه یافتگان به مجلس دهم هرچند عارف روی کاغذ از شانس ریاست برمجلس برخوردار است. اما به نظر می‌رسد اصلاح‌طلبان و حامیان دولت روی ریاست رقیب عارف به توافق رسیده‌اند و سعی دارند بازهم عارف را کنار بگذارند. تا علی‌لاریجانی  بار دیگر به اداره بهارستان بپردازد.

می فایل