اخبار مهم
Home / ورزشی / از افشاگری مدیر تیم ملی فوتبال تا کنایه فردوسی پور به دیپلماسی ضعیف ورزشی+ تصاویر
13950116000719_PhotoL.jpg

از افشاگری مدیر تیم ملی فوتبال تا کنایه فردوسی پور به دیپلماسی ضعیف ورزشی+ تصاویر

سرویس ورزشی vs666: اولین برنامه نود سال ۹۵ با محوریت بررسی بازی های مقدماتی جام جهانی و هفته بیست و چهارم رقابت های لیگ برتر باشگاه های کشور از ساعت ۲۲:۳۰ دوشنبه ۱۶ فروردین از شبکه سه آغاز شد.

 عادل فردوسی پور در ابتدا با تبریک سال جدید گفت انشاءالله سال ۹۵ سال بسیار خوبی برای فوتبالمان در مسابقات مقدماتی جام جهانی و برای ورزش کشورمان در مسابقات المپیک باشد.

مجری برنامه نود در ادامه گفت امسال یکی از بهترین لیگ های تاریخمان را سپری می کنیم و پرگل ترین هفته لیگ را داشتیم. الان چندین تیم شانس قهرمانی دارند و چندین ترین احتمال دارد سقوط کنند و اوج هیجان در لیگ حاکم است.

دعوای اسدی با پیروانی

افشین پیروانی مدیر تیم ملی میهمان برنامه بود.

وی درباره کمبود امکانات تیم ملی اشاره داشت و صحبت‌های خود را با گلایه‌هایی آغاز کرد.

 افشین پیروانی در ابتدای صحبت‌های خود اظهار داشت:تا ۲۴ ساعت قبل از شروع تمرینات تیم ملی مشخص نبود زمین تمرین تیم ملی کجا است حتی ما برای حضور تیم ملی هند در زمین شماره ۲ آزادی دچار مشکل شدیم و مدیر این تیم نسبت به نامناسب بودن مکان تمرین‌شان اعتراض کرد. مدیر تیم ملی عمان هم حتی حاضر نشد در کمپ شماره ۱ تیم ملی حاضر شوند و من نمی‌دانم چرا برخی اصرار دارند که این زمین‌ها مناسب است.

وی افزود: ما در زمینی تمرین کردیم که خیلی‌ها نمی‌دانند جای آن کجا است. آیا این باعث نمی‌شود کی‌روش گلایه داشته باشد. در دیدار مقابل هند پس از پایان بازی پیراهن‌های تیم ملی شسته شد و در دیدار با عمان بازیکنان آنها را پوشیدند آیا واقعاً اینگونه رفتارهای در شأن تیم ملی است. امیدوارم شرایطی فراهم شود تا این مشکلات برطرف گردد نبود این امکانات باعث شد که آری‌هان به ایران بیاید و پس از دیدن امکانات نامناسب از کشور برود ما باید همه دست به دست هم دهیم تا مشکلات حل شود.

پیروانی افزود: چهار ماه دیگر المپیک در راه است و این نبود امکانات فقط مربوط به فوتبال نیست. اگر ما امکانات می‌خواهیم برای خودمان نیست و برای منافع تیم ملی است.

مدیر تیم ملی در واکنش به صحبت‌های سجادی معاون وزیر ورزش و اسدی دبیرکل فدراسیون فوتبال منبی براینکه زمین تمرینی تیم ملی مناسب است، گفت: من صحبت‌های آقای سجادی را قبول می‌کنم اما از آقای اسدی می‌خواهم فکورانه و منطقی‌تر صحبت کند و به گونه‌ رفتار کند که دوستی و رفاقت برقرار شود من صحبتی کرده بودم مبنی براینکه آقای رئیس جمهور یک مقدار بیشتر به فوتبال رسیدگی کنند اما برخی گفتند که پیروانی باید کار خودش را بکند.

پیروانی در ادامه اتهاماتی خطاب به اسدی دبیرکل فدراسیون فوتبال مطرح کرد و گفت: اسدی در اولین نشستی که با کی‌روش داشت به او گفت از نظر فنی ایشان را قبول ندارد و اعلام کرد که او هیچ کمکی نمی‌تواند به تیم ملی بکند آیا واقعاً اینگونه صحبت در اولین نشست با سرمربی تیم ملی مناسب است.

وی خطاب به اسدی ادامه داد: طبیعتاً وقتی شما گارد می‌گیرد و حرف می‌زنید باید جوابش را هم بشنوید.

پس از این صحبت‌ها اسدی دبیرکل فدراسیون فوتبال پشت خط تلفن برنامه ۹۰ آمد به دفاع از خود پرداخت و خطاب به پیروانی اظهار کرد، شما در این جلسه نبودید من هم سنم از شما بیشتر است و هم سابقه اجرایی‌ام. در آن جلسه اینگونه صحبت نکردیم شما یک بار آیا مراجعه کردید تا داستان را بشنوید خیلی‌ها جوانمردانه و داستان را شنیدند.

اسدی ادامه داد: شما یک قسمتی از یک جمله را قطع می‌کنید و طبیعتاً صحبت‌های کامل را نشینده‌اید خواهش می‌کنم در این باره صحبت نکنید.

پس از این صحبت‌ها پیروانی عنوان کرد: آقای اسدی شما شیردهان‌تان را سوزانده و می‌خواهید ماست را فوت کنید (ضرب الامثل شیرازی) با این صحبت‌هایی که من شنیدم یا کی‌روش دروغ می‌گوید یا شما. پس از این جدل فردوسی‌پور وارد این بحث شد و عنوان کرد که این مباحث هیچ کمکی به فوتبال نمی‌کند و امیدواریم این مشکلات حل شود.

 در بخشی از صحبت‌های پیروانی، وی به دفاع از کی‌روش و نتایج او پرداخت که در این هنگام فردوسی‌پور خطاب به او گفت که با دفاعیات شما، برخی لقب‌هایی مثل «پی‌روش، کی‌روشانی و …» می‌دهند که با واکنش مدیر تیم ملی مواجه شد و گفت که برخی به او گفته‌اند که کی‌روشی‌پور شده است.

برترین های هفته بیست و چهارم لیگ برتر

انتخاب برترین های هفته از نظر کار تیمی، گل برتر، پاس گل و … بخش دیگر برنامه نود بود که در این بخش این نفرات عنوان های زیر را کسب کردند.

برترین حرکات تکنیکی هفته: احمد نوراللهی، پیمان شیرزادی، سعید آقایی، قاسم حدادی فر، سروش رفیعی (دو حرکت)، احسان پهلوان، حسین پاپی، عبدالله ناصری، معین عباسیان، فرید بهزاد کریمی، حمید رضا علی عسکری، محسن مسمان، پیام صادقیان، علی علیپور،
موقعیت از دست رفته: حمید علی عسگری
کار تیمی برتر هفته: پدیده مشهد
پاس گل برتر: خسرو حیدری
مهار برتر هفته: وحید طالب لو
گل برتر هفته: رسول نویدکیا


زمان آماده سازی استادیوم آزادی

مدبر، مدیرعامل شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی با حضور روی خط برنامه نود درباره آماده سازی استادیوم آزادی و صندلی گذاری طبقه دوم آن گفت: ما برنامه مفصلی داشتیم و داریم. برای مقاوم سازی استادیوم در حال پیگیری هستیم و کار کارشناسی دقیقی در کل استادیوم در حال انجام است.
وی ادامه داد: شورای معاونین وزاتخانه دستور دادند این کار زودتر انجام شود و طیق این طرح صندلی گذاری انجام خواهد شد. نگرانی وجود ندارد و شهریور ماه این استادیوم در طبقه دوم صندلی گذاری خواهد شد.

کنایه فردوسی پور به دیپلماسی ضعیف ورزشی

در بخشی از برنامه که عادل فردوسی پور با اسدی دبیر کل فدراسیون فوتبال در خصوص حاشیه های رای ای اف سی و شکایت فدراسیون فوتبال عربستان صحبت می کرد، از دیپلماسی ضعیفی که نتوانسته با گفتگوهای لازم مسئله حاشیه های ایران و عربستان را حل کرده و از برگزاری بازی های تیم های باشگاهی کشورمان در کشور سوم، انتفاد کرد.

بهترین مربی بعد از انقلاب مشخص شد

سوال پیامکی این برنامه به انتخاب بهترین مربی ایرانی پس از انقلاب اختصاص داشت.

مخاطبان برنامه گزینه‌هایی نظیر علی پروین، منصور پورحیدری، امیر قلعه نویی و محمد مایلی کهن را پیش رو داشتند.

 

در پایان این برنامه علی پروین با کسب بیش از یک میلیون رای از مخاطبان این برنامه و ۶۴ درصد آرا به عنوان برترین مربی ایرانی بعد از انقلاب معرفی شد و امیر قلعه نویی با حدود ۱۸ درصد آرا نفر دوم این نظرسنجی شد. منصور پورحیدری و محمد مایلی کهن نیز رتبه های بعدی این نظرسنجی را به خود اختصاص دادند.

می فایل