اخبار مهم
Home / سیاسی / احمدی‌نژاد با بقایی ثبت‌نام کرد
493004_841.jpg

احمدی‌نژاد با بقایی ثبت‌نام کرد

روز دوم نام‌نویسی از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری به پایان رسید.
تا ساعت ۱۷ امروز، جمعاً ۲۷۴ نفر در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ثبت نام قطعی کرده‌اند.

سيروس ميمنت بازيگر سینما و تلویزیون هم امروز در انتخابات ۹۶ ثبت نام کرد

سید احمد کاشانی، پسر آیت الله کاشانی که نمایندگی دور اول و دوم مجلس را در کارنامه دارد امروز برای حضور در رقابت‌های انتخاباتی ثبت نام کرد
سخنگوی شورای نگهبان از جایگزینی حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای بجای حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری خبر داد.
عباسعلی کدخدایی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به استعفای حجت الام حجت الاسلام رئیسی از عضویت در هیات مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: در جلسه امروز شورای نگهبان، به اتفاق آراء حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی‌اژه‌ای معاون اول قوه‌ قضائیه جایگزین آقای رئیسی در هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری شد.

علی‌اصغر احمدی رئیس ستاد انتخابات کشور ظهر امروز با حضور در جمع خبرنگاران، گفت: ۱۹۷ داوطلب تا ساعت ۱۲:۴۵ امروز در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرده‌اند که ۱۸۹ نفر آنها مرد و ۸ نفر خانم هستند.
 
وی با اشاره به اینکه امروز هم تا همین ساعت ۸۶ نفر ثبت‌نام کردند، افزود: جوان‌ترین فردی که ثبت‌نام کرده ۱۸ سال و مسن‌ترین ۸۲ ساله است. ۱۹ نفر نیز اظهار کرده‌اند که جزو ایثارگران هستند.
 
احمدی خاطرنشان کرد: بیشترین گروه سنی ثبت‌نام‌کننده بین ۴۶ تا ۵۰ سال است که ۳۲ نفر هستند.
 
رئیس ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: طبق مدارک ارائه شده ۵۴ نفر دارای مدرک فوق لیسانس هستند.
سردار محمد غفاری فرمانده پیشین نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان امروز (چهارشنبه ۲۳ فروردین) در دومین روز ثبت‌نام از داوطلبان پنجمین دوره انتخابات ریاست‌‌‌جمهوری با حضور در وزارت کشور در این دوره از انتخابات ثبت‌نام کرد.
 
سردار غفاری فرماندهی سابق قرارگاه فتح و معاونت امنیتی سیاسی استانداری خراسان‌رضوی در دولت دهم را در کارنامه خود دارد.
 
فرمانده سابق ناجا 
در برخی از کانال های تلگرامی خبر ثبت نام اسفندیار رحیم مشایی نیز برای کاندیداتوری ریاست جمهوری منتشر شد.
 
این در حالی است که مشایی گفته:‌ در انتخابات ثبت‌نام نکرده و نخواهم کرد.
در حالی که احمدی نژاد در ستاد انتخابات مشغول ثبت نام در انتخابات است، شبکه خبر در حال مصاحبه با مسئول صندوق کارآفرینی امید می باشد!
 
عملکرد ضعیف صدا و سیما در انتخابات 
محمود احمدی نژاد که برای همراهی حمید بقایی به وزارت کشور مراجعه کرده بود خود نیز برای حضور در انتخابات ثبت نام کرد.
 
احمدی نژاد 
حمید بقایی براي ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری به همراه محمود احمدی نژاد و مشایی وارد وزارت كشور شد.
 
ثبت نام حمید بقایی 
مسعود زریبافان دبیرکل تشکل حامیان ولایت صبح امروز (چهارشنبه ۲۳ فروردین) در دومین روز ثبت‌نام از داوطلبان پنجمین دوره انتخابات ریاست‌‌‌جمهوری با حضور در وزارت کشور در این دوره از انتخابات ثبت‌نام کرد.
 
زریبافان 
تا ساعت ۹:۳۰ امروز تعداد ۱۳۹ داوطلب برای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم نام نویسی کردند.
 
ثبت نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری تا روز ۲۶ فروردین ماه ادامه خواهد داشت.
ثبت نام ناشناس
حسین رحیمی ۱۹ ساله از شهرستان لردگان استان چهارمهال و بختیاری، نخستین ثبت نام کننده روز دوم ثبت نام بود؛ این فرد پس از ثبت نام به خبرنگاران گفت: ما همان هایی هستیم که امام خمینی (ره) گفت در گهواره هستند. 
 علی رنجبر دارای مدرک کارشناسی از اصفهان هم دیگر ثبت نام کننده روز دوم بود که تاکید کرد: می دانم تایید صلاحیت نمی شوم، اما برای خوشبختی مردم آمده ام.  
محمدرضا امراللهی ۵۵ ساله از تهران هم فرد دیگری بود که امروز با حضور در ستاد انتخابات کشور ثبت نام کرد؛ او به خبرنگاران گفت که کابینه اش را هم انتخاب کرده است!  
مهدی افرادی متولد ۱۳۶۰ و کارشناس کشاورزی از دیگر ثبت نام کنندگان روزدوم بود؛ وی تاکید کرد که برای سازندگی کشور آمده و مشکل کشور را بیکاری می داند. این چهره ناشناخته معتقد است، مذاکرات روحانی اشتباه بود؛ اگر مذاکره نمی کردیم مشکلات کشور کمتر بود. 
 سید نوربخش طاهایی رودسری هم متولد ۱۳۴۵ و دارای دیپلم علوم اجتماعی ایست که پس از ثبت نام تاکید کرد: دستورات رهبری را انجام می دهم،

طبق ماده ۳۵ قانون انتخابات کشور انتخاب شوندگان هنگام ثبت نام باید دارای شرایط زیر باشند:
۱_ از رجال مذهبی، سیاسی.
۲_ ایرانی‌الاصل.
۳_ تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران.
۴_ مدیر و مدبر.
۵_ دارای حسن سابقه و امانت و تقوی.
۶_ مؤمن و معتقد به مبانی جمهوری اسلامی ایران و مذهب رسمی کشور.
همچنین به گفته مسئولان ستاد انتخابات کشور واجدان شرایط باید در زمان ثبت نام با در دست داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی و یک قطعه عکس شش در چهار، در ستاد انتخابات کشور حضور پیدا کرده و اقدام به تکمیل فرم های پیش بینی شده کنند. 

می فایل