اخبار مهم
Home / ورزشی / آخرین تکه‌های پازل لیگ قهرمانان آسیا
01091032.jpg

آخرین تکه‌های پازل لیگ قهرمانان آسیا


ورزش سه: در این بازی‌ها که برای ایرانی‌ها دلپذیر نبود آخرین تیم گروه‌های مختلف مشخص شدند تا تیم‌های حاضر حریفان را خود را به‌خوبی بشناسند.


گروه اول – سپاهان ایران، لوکوموتیو ازبکستان، النصر امارات و الاتحاد عربستان

بازی حذفی این گروه مربوط به نماینده عربستانی‌ها و الوحدات اردن بود و مطابق آنچه از قبل حدس زده می‌شد این الاتحاد بود که توانست در پایان خود را برنده بازی اعلام کند تا آخرین و احتمالاً قدرتمندترین رقیب سپاهانی‌ها در این گروه مشخص شود. آن‌ها این بازی را با نتیجه دو بر یک به پیروزی رسیدند.
از تیم‌های حاضر در این گروه سپاهانی‌ها اکنون در رده دهم لیگ برتر ایران قرار دارند، الاتحادی ها که تازه به این گروه راه پیدا کردند در رده سوم لیگ عربستان قرار دارند، ازبکستانی‌ها در حال حاضر لیگ خود را تعطیل می‌بینند و النصری ها نیز دررده سوم لیگ امارات به سر می‌برند.

گروه دوم – ذوب‌آهن ایران، لخویا قطر، النصر عربستان و بنیادکار ازبکستان

بازی پلی‌آف باعث شد تا کار شاگردان یحیی سخت‌تر شود و اصفهانی‌ها شاهد حضور تیمشان دریکی از سخت‌ترین گروه‌ها باشند، بنیادکار ازبکستان در بازی حذفی موفق شد الشباب امارات را شکست دهد، آن‌ها این بازی را با دو گل به سود خود به پایان رساندند تا آخرین تکه پازل این گروه هم گذاشته شود.
ذوب‌آهنی‌ها در لیگ برتر ایران در رده سوم قرار دارند، النصر عربستان در حال حاضر در رده ششمی لیگ عربستان قرار دارند، لخویا قطر نیز در رده‌ای بالاتر از تیم‌هایی مانند السد و العربی در رده سوم لیگ ستارگان قطر حضور دارد و لیگ ازبکستانی‌ها که در حال حاضر دوران پیش از فصل خود را به سر می‌برد،

 

گروه سوم – تراکتورسازی ایران، الهلال عربستان، پاختاکور ازبکستان و الجزیره امارات

درحالی‌که خیلی‌ها منتظر بودند تا ژاوی به همراه السدی ها پا به تبریز بگذارد این اتفاق نیفتاد و این تیم بازی حذفی خود را از دست داد، در این بازی که بین تیم‌های السد قطر و الجزیره امارات برگزار شد درحالی‌که با تساوی دو بر دو به پایان رسیده بود در ضربات پنالتی این السدی ها بودند که با از دست دادن سه پنالتی از حضور در مرحله گروهی بازماندند و اتفاقاً ژاوی هرناندز و مرتضی پور علی گنجی ازجمله بازیکنانی بودند که ضربات خود را از دست دادند.
تراکتورسازان در حال حاضر در رده هفتم لیگ برتر ایران حضور دارد، الهلال عربستان که سخت‌ترین حریف تبریزی‌ها شناخته می‌شود در صدر جدول لیگ عربستان قرار دارد، ازبک‌ها خود را آماده شروع بازی‌های لیگ این کشور می‌کنند، الجزیره که توانست تیم سرسخت السد را شکست دهد این روزها اوضاع نامناسبی دارد و در رده یازدهم لیگ امارات به سر می‌برد.

گروه چهارم – الاهلی عربستان، نسف قاراشی ازبکستان، العین امارات و الجیش قطر

تلخ‌ترین اتفاق برای ایرانی‌ها نیز در این گروه افتاد، نفتی‌ها درحالی‌که تکرار بازی سال گذشته خود را در این گروه داشتند و بازهم میزبان الجیشی ها بودند برای دومین بار موفق به شکست این تیم نشدند تا ضمن وداع زودهنگام با لیگ قهرمانان، نماینده‌های ایران را نیز با سه تیم تقلیل دهند. شاگردان صبری لاموشی این بازی را با نتیجه دو بر صفر به سود خود به پایان رساندند.
الاهلی عربستان این روزها در رده دومی جدول رده‌بندی لیگ عربستان حضور دارد، الجیشی ها که موفق به شکست نماینده ایران شدند در بالای جدول لیگ ستارگان قطر و در رده دوم حضور دارند و تیم قدرتمند العین نیز هم‌اکنون صدرنشین لیگ امارات است.

گروه پنجم – چنبوک موتورز کره جنوبی، جیانگسو چین، بکامکس ویتنام و اف سی توکیو ژاپن

لقب پرگل‌ترین بازی روز گذشته را می‌توان به دیدار تیم‌های اف سی توکیو و چونبوری نسبت داد، دیداری که در آن حریف ژاپنی توانست با ۹ گل تیم تایلندی را از پیش رو بردارد و در اولین گروه شرق آسیا قرار بگیرد.

گروه ششم – سانفرس هیروشیما ژاپن، اف‌سی سئول کره، بوریرام تایلند و شاندونگ چین

تیم‌های شاندونگ چین و آدلاید یونایتد استرالیا بازی پلی این گروه را به انجام رساندند، دیداری که چینی‌ها توانستند با نتیجه دو بر یک از سد حریف خود بگذرند، آن‌ها درحالی‌که از دقیقه ۶۹ ده‌نفره بودند و یک پنالتی حریف را هم ازدست‌رفته دیدند با کمی خوش‌شانسی به مرحله گروهی رسیدند.

گروه هفتم – ملبورن ویکتوری استرالیا، تیم دوم ژاپن، سوان سامسونگ کره و شانگهای چین

یک تیم چینی دیگر توانست از بازی حذفی جان سالم به درببرد و خود را به مرحله گروهی برسد، این بار شانگهای چین توانست مائونگ تونگ تایلند را با نتیجه سه بر صفر از پیش رو بردارد تا به یکی از سخت‌ترین گروه‌های این رقابت‌ها راه پیدا کند.

گروه هشتم – گوانگژو چین (مدافع عنوان قهرمانی)، سیدنی استرالیا، اوراوارد ژاپن و پوهانگ استیلرز کره

پوهانگی ها در این بازی و در مصاف با نماینده ویتنامی کار سختی نداشتند، آن‌ها به‌راحتی توانستند با سه گل از این بازی به‌سلامت عبور کنند تا با مدافع عنوان قهرمانی در یک گروه قرار بگیرد.

می فایل