اخبار مهم
Home / ورزشی / آخرین تقلای جریان های خانواده سالار و زیاده خواه در یک ورزش مهیج/ ظرفیتی که به بیراهه رفت!
351683_194.jpg

آخرین تقلای جریان های خانواده سالار و زیاده خواه در یک ورزش مهیج/ ظرفیتی که به بیراهه رفت!

آخرین تقلای جریان های خانواده سالار و زیاده خواه در یک ورزش مهیج/ ظرفیتی که به بیراهه رفت!

  سرویس ورزشی vs666- شاید اگر بگوییم امروز اسکی ایران کانون توجهات خبری است، بیراه نگفته باشیم چراکه این روزها اخبار حواشی اسکی ایران به صدر رسانه‎های ورزشی راه یافته است.

 این روزها، خانواده‌سالارها و جریان های زیاده خواه ورزش، ائتلافی همه جانبه را آغاز کرده اند تا بار دیگر زمینه ساز بازگشت خود به اسکی شوند. این گروه ها که می بینند تا این روز، غافله را باخته و نتوانسته به عواید و رانت های قبلی دست یابند، کار را به جایی رسانده اند که حتی ترجیح می دهند منافع ملی نیز قربانی امیال شخصی شان شود.

در این بین، البته وزارت ورزش نیز با قدرت ایستادگی کرده و تن به این بازی نداده و همین موضوع نشان داد که عزمی جدی برای مقابله با این زیاده خواهی ها در وزارت ورزش وجود دارد. این جریان ها که هر کدام با انگیزه ای دور هم جمع شده اند، با تمام توان و نیروهایی که حتی در برخی شرکت های تابعه وزارت ورزش دارند، در تلاش هستند تا این فدراسیون را در انزوا قرار دهند و نگذارند این رشته به آنچه سال ها استحقاقش را داشته، برسد.

 آنها در پی آنند تا بار دیگر خانواده سالاری را بر این فدراسیون حاکم کنند تا امور بر همان مسیر گذشته باشد که جز پسرفت و عقب ماندگی، رهاوردی دیگر برای اسکی کشور نداشت. شفافیت مالی و مقابله با فساد از جمله برنامه‎های محوری وزیر ورزش و جوانان بوده است.

گودرزی به خوبی از روند غلط و نادرستی که طی چند دهه گذشته در فدراسیون اسکی وجود داشته، خبر دارد. او و معاونش به خوبی از پشت پرده سیاه اسکی مطلع هستند و به همین دلیل تا کنون مقابل این هجمه که تلفیقی از تمایلات مختلف را در آن می توان دید، ایستاده اند.

هراس امروز بر سر افشای یک مدیریت ناکارآمد و خانواده محور در سال های قبل است که امروز قافیه را حسابی باخته است. بی تردید، با اندکی صبر و حوصله اتفاقات بزرگی در اسکی کشور روی خواهد داد تا مردم بدانند که چگونه ظرفیت های این رشته در سال های اخیر به بیراهه رفته است. این موضوعی است که تصمیم گیران وزارت ورزش به خوبی می دانند و همین نیز موجب شده تا برابر غوغاسالاری و هجمه های کاذب اخیر واکنشی منطقی نشان دهد.

می فایل